City Breaks - wycieczki miejskie | Wiking i Wilkołak w podróży
Opis City Breaks - wycieczki miejskie | Wiking i Wilkołak w podróży
Wyszukiwarka treści

City Breaks

Krótkie weekendowe wyjazdy pokochaliśmy już po pierwszej tego typu wyprawie do Poznania, co ostatecznie zaowocowało aż trzema wizytami w mieście koziołków. Weekendowy wyprawy do dużych miast są okazją do zobaczenia przynajmniej najważniejszych atrakcji miejsca. Zwykle, gdy podoba nam się klimat - wracamy tam ponownie za jakiś czas. Od 20218 roku organizujemy City Break za granicą - ta forma podróży wymaga szerszego rozeznania w połączeniach lotniczych, ale najczęściej organizujemy je budżetowo, gdyż udaje nam się zawsze znaleźć lot w dobrej cenie.

Ankara

City Break: Ankara

Pierwsza wizyta w Ankarze związana była z przesiadką w drodze do Azji Południowo-Wschodniej, ale czas który tam spędziliśmy wykorzystaliśmy bardzo efektywnie.
Belgrad

City Break: Belgrad

Belgrad, malowniczo położone miasto nad Dunajem zachwyca zabytkowym starym miastem z jednej strony, a rodzącą się od podstaw nowoczesną metropolią z drugiej. 
Pireus

City Break: Pireus

Odwiedzając Ateny zrezygnowaliśmy z droższych noclegów w centrum. Zamiast tego wybraliśmy kameralny hotel w mieście Pireus, oddalonym od centrum Aten o 8 km.
Ateny

City Break: Ateny

Pełne antycznych zabytków Ateny rocznie odwiedzają miliony turystów, którzy najczęściej łączą zwiedzanie stolicy z urlopem na jednej z wysp Morza Egejskiego.
Larnaka

City Break: Larnaka

Larnaka to miasto pełne klimatycznych kamieniczek, restauracji i przyjaznych ludzi. Postanowiliśmy zostać tam na weekend i sprawdzić, co jeszcze ciekawego można zobaczyć.
Londyn

City Break: Londyn

Do Londynu możemy dostać się przez jedno z pobliskich lotnisk, ale mówienie o nim, że jest blisko to nadużycie, bowiem najbliższe jest 40 km od centrum miasta.
Brzeg

City Break: Brzeg

Położone w województwie opolskim, ale historycznie na terenie Dolnego Śląska, miasto Brzeg jest jednym z najpiękniejszych w regionie.
Skopje

City Break: Skopje

Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi z 1963 roku, miasto zostało kompletnie zniszczone, dlatego niektórzy upatrywali w tym szansę na odbudowę według nowej koncepcji.
Szentendre

City Break: Szentendre

W położonym około 15 km od Budapesztu Szentendre czas zatrzymał się w XVIII wieku. Życie płynie tu leniwie jak nurt Dunaju. 
Podgorica

City Break: Podgorica

Stolica Czarnogóry to niewielkie miasto zbudowane dookoła osady zwanej Ribnica, a wykształcona w późniejszych czasach nazwa nawiązuje do pobliskiego wzgórza.
Budapeszt

City Break: Budapeszt

W momencie największego przepychu Budapeszt konkurował rozmachem z Wiedniem, a także innymi europejskimi stolicami.
Dortmund

City Break: Dortmund

Historia Dortmundu sięga IX wieku, kiedy zlokalizowana w tym miejscu osada została wspomniana, jako włości należące do Imperium Karolingów.
Mostar

City Break: Mostar

Mostar to piąte co do wielkości miasto Bośni i Hercegowiny. Słynie z ogromnego Starego Mostu, jest tam jednak więcej ciekawych miejsc, które polecamy odkryć.
Sarajewo

City Break: Sarajewo

Podczas pobytu w Bośni i Hercegowinie odwiedziliśmy dwa duże miasta, aby poznać trudną historię kraju. Na pierwszy przystanek wybraliśmy Sarajewo.
Taormina

City Break: Taormina

Rozrzucone na różnych wysokościach miasteczko zachwyca widokami wybrzeża z wyspą Isola Bella oraz majestatyczną Etną.
Katania

City Break: Katania

Położona u podnóża Etny Katania zaskakuje. Ten liczący 300 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski posiada najbardziej wysunięte na południe metro w Europie. 
Kudowa-Zdrój

City Break: Kudowa-Zdrój

Jak wypocząć i co zobaczyć w Kudowie-Zdroju: piesze i rowerowe szlaki, muzea, parki i bezpośrednie sąsiedztwo czeskiego Náchodu. 
Ziębice

City Break: Ziębice

Historia Ziębic sięga aż XIII wieku, a stara niemiecka nazwa znaczy tyle co “wzgórze z wysokim kościołem”. 
Strzelin

City Break: Strzelin

Strzelin słynie z największego w Europie kamieniołomu oraz wyjątkowych zabytków architektury romańskiej.
Krotoszyn

City Break: Krotoszyn

Krotoszyn to miasto z polską tradycją i kulturą, z zabytkowymi kamienicami, drewnianymi kościołami oraz jednym z najładniejszych ratuszy w Polsce. 
Nowa Ruda

City Break: Nowa Ruda

Nowa Ruda to malowniczo położone miasto w Sudetach zaledwie 10 km od granicy z Czechami urzekło nas górniczą historią.
Świdnica

City Break: Świdnica

Dolny Śląsk to bogactwo zamków, pałaców, kościołów, pięknych kamienic, czy klimatycznych uliczek - jednym z najciekawszych miejsc tego regionu jest Świdnica, zwana perłą baroku.
Kłodzko

City Break: Kłodzko

Twierdza Kłodzko dominuje krajobraz okolicy, dlatego warto wdrapać się na jej tarasy, aby zobaczyć co jeszcze będziemy zwiedzać podczas tej wycieczki. 
Děčín

City Break: Děčín

Děčín zaskoczy nawet wybrednych turystów - w okolicy są Góry Połabskie, Czeska Szwajcaria oraz słynna Prawczicka Brama, ale nie znaczy to, że w samym mieście nie ma co robić!
Liberec i Jablonec nad Nysą

City Break: Liberec i Jablonec nad Nysą

Do Jablonca nad Nysą trafiliśmy zupełnie przez przypadek, ale było to jedno z ciekawszych odkryć podczas podróży po Czechach.
Namysłów

City Break: Namysłów

Liczące ponad 16 tysięcy mieszkańców miasto może pochwalić się 770 letnią historią. Dziś znajduje się w województwie opolskim, ale historycznie przynależy do Dolnego Śląska.
Koszalin

City Break: Koszalin

Koszalin to drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego i największe miasto regionu Środkowopomorskiego.
Słupsk

City Break: Słupsk

Słupsk to największe miasto w zachodniej części województwa pomorskiego. Pierwsza wzmianka pochodzi z 1013 roku, ale jego historia zaczęła się na pewno wcześniej.
Szczecin

City Break: Szczecin

Mało kto wie, że Szczecin nie znajduje się bezpośrednio nad morzem, pomimo faktu, że posiada port morski.
Sławno

City Break: Sławno

20 kilometrów, tyle dzieli Sławno od linii brzegowej morza. Miasto, które odwiedziliśmy w połowie sierpnia bieżącego roku liczy obecnie około 14 tysięcy mieszkańców.
Lwów

City Break: Lwów

Podczas lipcowego urlopu odwiedziliśmy Bieszczady. Z uwagi na bliskość do granicy z Ukrainą postanowiliśmy wybrać się na krótką wycieczkę do Lwowa.