N, 23-07-2017

Trafiłeś na portal podróżniczy, gdzie znajdziesz praktyczne informacje na temat szerokiego zagadnienia jakim jest podróżowanie. 

Poznajemy świat na własnych zasadach. Samodzielnie planujemy dalekie wyprawy - są to podróże niedrogie, ale zawsze z odrobiną luksusu.

W dzisiejszych czasach każdy może wybrać się w podróż swoich marzeń. Do realizacji tego celu nie potrzeba tajemnej wiedzy. Wszystko czego się nauczyliśmy po drodze jest tutaj.

Na co dzień nie pracujemy w przemyśle związanym z turystyką. Pracę nad serwisem traktujemy jako hobby, którym wypełniamy wolny czas. Możemy pochwalić się wieloma pasjami, ale zdecydowanie najciekawszą jest odkrywanie świata. 

Wspólne podróżowanie rozpoczęliśmy w grudniu 2016 roku, od zwiedzania Polski i sąsiednich krajów, a zdobyte w pracy doświadczenie na polu techniki i mediów wykorzystujemy podczas tworzenia serwisu.

Kim jesteśmy?

Jak to się zaczęło

Bardziej niż turystyka z walizkami interesują nas organizowane na własną rękę podróże z plecakami. W ten właśnie sposób przemierzamy kraje i kontynenty. Odwiedzamy miejsca nie tylko te znane z gazet czy telewizji, ale także mniej znane, gdzie nie dociera wielu turystów. Szukamy atrakcji tam, gdzie ich na pozór nie ma. 

Pomimo, że dysponujemy urlopem zwykłego śmiertelnika, w ciągu roku staramy się poznawać nowe zakątki Polski, odwiedzić sąsiadów, a także wybrać się w Europę i daleko poza jej granice. 

Z tego względu, że lista miejsc przez nas odwiedzonych stale rośnie, postanowiliśmy powołać do życia projekt "Wiking i Wilkołak w podróży" - portal dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś wartościowego o podróżach, a nie tylko oglądać ładne widoki. Tworzymy nasz kontent tak, aby zawierał jak najwięcej praktycznych informacji w formie szczegółowego opisu i krótkiego filmu z komentarzem lektora - właśnie po to, abyście mogli w pełni korzystać z naszych doświadczeń, a jeśli czegoś nie znajdziecie na stronie na pewno pomożemy indywidualnie - napiszcie do nas za pomocą formularza lub naszych social media. 

Jeśli chcesz wiedzieć co można znaleźć w Górach Stołowych, jak poruszać się po Bieszczadach, które muzea można zwiedzić w okolicy, jakim szlakiem warto przejść i co warto zjeść w danym miejscu to koniecznie zaglądaj na naszą stronę.

O czym tu piszemy

Podczas każdej wycieczki realizujemy przygotowany wcześniej plan zwiedzania, który obejmuje poznanie danego miejsca na wielu płaszczyznach. Często, już na miejscu, odkrywamy, że do zobaczenia jest więcej niż to, czego się spodziewaliśmy. Wówczas improwizujemy i staramy się dowiedzieć jak najwięcej o miejscu, a zdobyte informacje opowiedzieć w naszych filmach.

W filmach często podajemy informacje praktyczne dotyczące danego miejsca, m.in. sposobu dotarcia do niego, czy spodziewane koszty. Nie wszystkie podróże mają charakter budżetowy, ale większość pokazuje w jaki sposób można uniknąć wysokich kosztów, żyć jak król i przy okazji nieźle się przy tym bawić.  

Skrócona kronika podróży

Z naszymi podróżami zapoznasz się w tych krótkich rocznych podsumowaniach

Gotowe relacje możecie wyszukać w naszym menu z listy serii “Nasze seriale” lub za pomocą tagów - pogrupowaliśmy podróże alfabetycznie według państw kontynentów. Najnowsze podróże zawsze pojawiają się na stronie głównej - zaglądajcie tutaj, aby zapoznać się z naszymi nowymi relacjami.

Uwagi techniczne

Blog czy portal podróżniczy?
www.wikingiwilkolak.pl w niczym nie przypomina bloga. Od samego początku budowaliśmy serwis z myślą o publikacji wideo, ponieważ filmy są podstawą naszej działalności. "Wiking i Wilkołak w podróży" to rozbudowane i dostosowane do naszych potrzeb, w pełni responsywne kompendium na temat podróżowania i turystyki, które podzielone jest na kilka sekcji z dedykowanymi modułami do prezentacji treści przydatnych w procesie planowania i organizowania podróży. 

ostatnia modyfikacja: 2022-05-17 r.

Odwiedzone kraje

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal