Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Wybrane przez ciebie

Poniżej materiały zawierające poszukiwane tagi i słowa kluczowe.

Muzea Folkloru i Tradycji Popularnych

odcinek #024 (serial: W muzeum)
Muzea Folkloru i Tradycji Popularnych

W samym centrum Ammanu znajduje się jeden z dwóch najlepiej znanych zabytków miasta - teatr rzymski z II wieku, a w nim dwa małe muzea.

Podsumowanie 2020 roku i plany na przyszły

Podsumowanie 2020 roku i plany na przyszły

Rok 2020 obfitował w szereg niespodzianek, z których największą była pandemia. Zmiany zaowocowały zupełnie nowym podejściem do podróżowania.

Muzeum Archeologiczne w Cytadeli w Ammanie

odcinek #017 (serial: W muzeum)
Muzeum Archeologiczne w Cytadeli w Ammanie

Muzeum Archeologiczne w Cytadeli to placówka, w której znalazły się zbierane przez dekady artefakty ze stanowisk archeologicznych z całego kraju. 

Vlog z Jordanii - Amman

Vlog z Jordanii - Amman

Stolica Jordanii jest niezwykle duży miastem i jednym z najstarszych na świecie. Chcesz zobaczyć, jak zwiedza się kolebkę cywilizacji? Zobacz w naszym filmie.

Vlog z Jordanii

Vlog z Jordanii

W pierwszym odcinku vloga z Jordanii opowiadamy o dwóch największych atrakcjach kraju - starożytnym, wykutym w skale mieście Petra oraz pięknej pustyni Wadi Rum. 

Kuchnie świata - Jordania

odcinek #007 (serial: Na urlopie)
Kuchnie świata - Jordania

Kuchnia jordańska na pierwszy rzut oka nie różni się od arabskiej. W menu znajduje się wszystko to, co możemy znaleźć na stole w Izraelu czy Turcji.

Amman

odcinek #006 (serial: Na urlopie)
Amman

Według danych statystycznych z 2015 roku Amman zamieszkuje ponad cztery miliony ludzi, co oznacza, że w ciągu dziesięciu lat ilość mieszkańców zwiększyła się o 40%.

Road Trip - Jordania

odcinek #005 (serial: Na urlopie)
Road Trip - Jordania

Jordania to kraj niezwykle przyjaznych ludzi - miejsce, w którym czuliśmy się naprawdę bezpiecznie. Pomimo otwartości na turystów Jordania nie jest krajem łatwym do podróży pojazdami komunikacji zbiorowej.

Wadi Rum

odcinek #004 (serial: Na urlopie)
Wadi Rum

Filmowy krajobraz i zachwycające plenery. Taka jest właśnie pustynia Wadi Rum w Jordanii, którą odwiedziliśmy w styczniu 2020 roku. Jakie atrakcje warto zobaczyć i ile to kosztuje?

Gdzie i jak spać w Jordanii

Gdzie i jak spać w Jordanii

W Jordanii spędziliśmy sześć dni, podczas których przejechaliśmy prawie 800 kilometrów. Spaliśmy w kilku lokalizacjach, w hostelach i hotelach o różnym standardzie.

Petra

odcinek #003 (serial: Na urlopie)
Petra

Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata. To wyjątkowe miejsce znajduje się w Jordanii i posiada status Parku Archeologicznego.

Jordania w zimie

Jordania w zimie

Do Jordanii pojechaliśmy jak zawsze na spontanie. Bilety kupiliśmy zaledwie tydzień przed wylotem, a wizę i hotele na ostatnią chwilę.