Wiking i Wilkołak w podróży po Polsce
Opis Wiking i Wilkołak w podróży po Polsce
Wiking i Wilkołak logo

W podróży (31)

Polska to piękny i różnorodny kraj, bogaty w zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania. Niezależnie od celu podróży, wszędzie znajdzie się coś do zobaczenia. Wycieczki zawsze planujemy samodzielnie bez napiętego harmonogramu, ponieważ będąc w podróży po Polsce chcemy pokazać ciekawe miejsca bez zbędnego pośpiechu. Są to wyjątkowe zabytki historii i natury, punkty widokowe i niesamowite krajobrazy, urocze zakątki starych miast oraz mniej znane szlaki turystyczne.

Odcinek #031
Nowa wieża widokowa w Górach Wałbrzyskich
Nowa wieża widokowa w Wałbrzychu stanęła w parku imienia Jana III Sobieskiego, tuż przy schronisku "Harcówka".
Odcinek #030
Zamek Grodno
Na styku Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich, wysoko nad nurtem Bystrzycy znajduje się perła średniowiecznej inżynierii wojskowej - zamek Grodno. 
Odcinek #029
Bardo nad Nysą Kłodzką
70 kilometrów od Wrocławia znajduje się jedno z najstarszych i niezwykle urokliwych miast Dolnego Śląska. Jest tu wiele wartościowych zabytków oraz szlaki do aktywnego wypoczynku. 
Odcinek #028
Nad Bałtyk z PolRegio
Świetna informacja dla miłośników budżetowych podróży po Polsce - u przewoźnika PolRegio kupiliśmy bilet, dzięki któremu za 46 zł dojechaliśmy z Wrocławia nad morze i z powrotem.
Odcinek #027
Starościńskie Skały
Do Janowic Wielkich dojeżdżamy pociągiem Intercity Śnieżka. Zaprojektowany przez nas szlak obejmuje Zamek Bolczów, Skalny Most, Starościńskie Skały oraz schronisko PTTK Szwajcarka. 
Odcinek #026
Niedźwiadki
Niedźwiadki to niewielkie wzniesienia znajdujące się w granicach Wałbrzycha. Szlak przez ich szczyty nie należy do wymagających i dzień można zakończyć po 5 godzinach. 
Odcinek #025
Opole: Stolica Polskiej Piosenki
Opole kojarzymy głównie z odbywającym się od 1963 roku Festiwalem Polskiej Piosenki. Wydarzenie ściąga do miasta miliony miłośników muzyki.
Odcinek #024
Szlak Unii Lubelskiej
Na znajdującym się na wzgórzu Zamku Królewskim odbywały się zjazdy polsko-litewskie, a potem sejmy koronne. Jeden z nich, ten z 1569 roku, był przełomowy.
Odcinek #023
Lubelskie podziemia
Kiedy postanowiliśmy zgłębić wiedzę na temat legend i opowieści związanych z Lublinem odkryliśmy, że niesamowite historie ukryte zostały w podziemnym labiryncie piwnic. 
Odcinek #022
Lubelskie legendy
Podczas długich spacerów po mieście dowiedzieliśmy się wiele na temat podziemi, legend oraz wielowiekowej historii miasta.
Odcinek #021
Mauzoleum w Kamieńcu Ząbkowickim
Zniszczony w 1945 roku budynek odzyskał część dawnego blasku dwa lata temu i od otwarcia stanowi niewielką placówkę muzealną wartą zobaczenia w drodze do Pałacu Marianny Orańskiej.
Odcinek #020
Sławieński Szlak Rowerowy ze Sławna nad Jezioro Łętowskie
Sławieński Szlak Rowerowy to dobry pomysł na aktywne spędzenie weekendu. Trasa rozpoczyna się w parku miejskim w Sławnie, a kończy nad jeziorem Łętowskim. 
Odcinek #019
Z Dąbek do Wicia: gotowy plan rowerowej wycieczki
Malownicze widoki, piaszczyste plaże i zachwycające bałtyckie wybrzeże. To wszystko możemy zobaczyć wybierając się na wycieczkę rowerową z Dąbek do Wicia.
Odcinek #018
Zalew Mietkowski
Zaledwie 35 km od Wrocławia znajduje się sztuczne jezioro, które jest zbiornikiem retencyjnym, punktem widokowym na majaczące w oddali góry i przystanią dla łodzi.
Odcinek #017
Stawy Milickie: Kompleks Stawno
Ciekawe miejsce na całodzienne piesze i rowerowe wędrówki znajdziemy w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego.
Odcinek #016
Chojnik
Ciekawa trasa na Chojnik prowadzi z Piechowic przez Michałowice i Jagniątków, pomiędzy którymi znajdują się zielone szlaki wolne od turystów. Na końcu spaceru jest wisienka na torcie - pochodzący z XIV wieku zamek.
Odcinek #015
Śmielec
Nasz plan był śmiały - przejść trasą o długości 13 km na wysokość 1400 m n.p.m. i nakręcić świetny materiał. Udało się zrealizować plan w 100%!
Odcinek #014
Szlak na Borową
Borowa to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich i masywu Gór Czarnych. Szczyt charakteryzuje duża wysokość i strome stoki.
Odcinek #013
Wielka Kopa i Kolorowe Jeziorka
We wschodniej części Rudaw Janowickich znajduje się rozległy masyw Wielkiej Kopy, z którego rozchodzą się promieniście długie ramiona zwieńczone wierzchołkami.
Odcinek #012
Szrenica
To nie pierwszy raz, kiedy jesteśmy na Szrenicy, ale pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się wejść na szczyt w zimie. Jakimi szlakami tam dotarliśmy i co można zobaczyć po drodze? 
Odcinek #011
Chełmiec
Obserwując od kilku dni wzmożony ruch w karkonoskich kurortach, decydujemy się na przejście mniej znanym szlakiem przez góry Mniszek i Chełmiec. 
Odcinek #010
Narożnik i Białe Skały
Dzień przed zaplanowanym wyjazdem w Góry Stołowe spadł gęsty śnieg, którego obecność stworzyła bajkową scenerię, jakby pisaną pod scenariusz naszego filmu.
Odcinek #009
Czechy
Pradziad
Podczas zimowej wycieczki do Czech naszym celem była znajdująca się dosłownie na granicy Śląska i Moraw góra Pradziad.
Odcinek #008
Serce Polskiego Wybrzeża - Tradycja i kultura
Ziemie powiatu sławieńskiego wchodziły w skład Księstwa Pomorskiego i właśnie z tego okresu pochodzi wiele zabytków, będących świadkami bogatej historii regionu.
Odcinek #007
Serce Polskiego Wybrzeża - Sporty wodne
Bogata baza rekreacyjna na terenie powiatu sławieńskiego zachęca do korzystania z różnorodnych atrakcji.
Odcinek #006
Serce Polskiego Wybrzeża - Turystyka i rekreacja
Powiat sławieński, zwany Sercem Polskiego Wybrzeża, to kraina skarbów przyrody, złożona z wielu mikroklimatów. 
Odcinek #005
Podziemne labirynty Twierdzy Kłodzko
Wybieramy się na zwiedzanie chodników kontrminowych zwanych potocznie podziemnym labiryntem, które są jedną z najciekawszych atrakcji kompleksu twierdzy.
Odcinek #004
Twierdza Kłodzko
Jednym z najciekawszych dolnośląskich zabytków sztuki militarnej jest bardzo dobrze zachowana Twierdza obronna z przełomu XVII-XVIII wieku.
Odcinek #003
Szlak Kamienia i Czerwonego Barona
Bogato zdobione kamienice, fontanny, czy Katedra Świdnicka uznawana za jeden z najpiękniejszych kościołów Europy - to wszystko w mieście z ponad 750-letnią wielowątkową historią. 
Odcinek #002
Szlak granitu w Strzelinie
Od ponownego uruchomienia kopalni w 1946 roku można ją zwiedzać pod okiem przewodników podczas corocznego Święta Patrona Strzelina.
Odcinek #001
Szlak trudu górniczego i niebezpieczna kopalnia
Nowa ruda to zarówno pozostałości infrastrukturalne, jak i tradycje, które są wciąż żywe i kultywowane. Identyfikacja mieszkańców z górnictwem jest widoczna na każdym kroku.