Na pustyni
Opis Na pustyni
Wyszukiwarka treści

Wybrane przez ciebie

Poniżej materiały zawierające poszukiwane tagi i słowa kluczowe.

Samodzielne podróże po Egipcie

Samodzielne podróże po Egipcie

Takie rozległe państwo Egipt powinno położyć na rozbudowę sieci kolejowo-drogowej, aby skrócić czas podróży pomiędzy ośrodkami miejskimi. Cóż... nie do końca się udało.

Kair i piramidy w Gizie

Kair i piramidy w Gizie

Pojechać na wakacje do Egiptu i nie zobaczyć piramid? To niewybaczalne przeoczenie!

Red Canyon

Red Canyon

Ejlat to nie tylko wakacyjny kurort. To miasto wciśnięte pomiędzy zatokę Akaba (w Izraelu nazywaną Zatoką Ejlatu), a potężną pustynię Negew – rozciągającą się na 40% Izraela.

Timna Park

Timna Park

Park Timna w Izraelu słynie z niespotykanych formacji skalnych. To nie lada atrakcja, której nie można pominąć odwiedzając południe tego kraju.

Ejlat

Ejlat

Urlop w styczniu może być ciepły pod warunkiem, że wybierzemy się daleko na południe. Ejlat przywitał nas słońcem i temperaturą sięgającą nawet 33 stopni Celsjusza. 

Vlog z Jordanii

Vlog z Jordanii

W pierwszym odcinku vloga z Jordanii opowiadamy o dwóch największych atrakcjach kraju - starożytnym, wykutym w skale mieście Petra oraz pięknej pustyni Wadi Rum. 

Road Trip - Jordania

Road Trip - Jordania

Jordania to kraj niezwykle przyjaznych ludzi - miejsce, w którym czuliśmy się naprawdę bezpiecznie. Pomimo otwartości na turystów Jordania nie jest krajem łatwym do podróży pojazdami komunikacji zbiorowej.

Wadi Rum, przewodnik 2024

Wadi Rum, przewodnik 2024

Filmowy krajobraz i zachwycające plenery. Taka jest właśnie pustynia Wadi Rum w Jordanii. Jakie miejsca warto zobaczyć i ile to kosztuje?

Gdzie i jak spać w Jordanii

Gdzie i jak spać w Jordanii

W Jordanii spędziliśmy sześć dni, podczas których przejechaliśmy prawie 800 kilometrów. Spaliśmy w kilku lokalizacjach, w hostelach i hotelach o różnym standardzie.

Petra

Petra

Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata. To wyjątkowe miejsce znajduje się w Jordanii i posiada status Parku Archeologicznego.

Park w Dolinie Timna

Park w Dolinie Timna

30 km od Ejlatu znajduje się przepiękna dolina otoczona górami. Dolina Timna to zajmujące ponad 20 km2 przestrzeń, na której w starożytności znajdowała się kopalnia miedzi.

Czerwony Kanion na pustyni Negew

Czerwony Kanion na pustyni Negew

Ejlat jest jedynym miastem na południu Izraela z dostępem do morza, ale nie jest tylko i wyłącznie nadmorskim kurortem. To spore miasto otoczone pustynią z wieloma atrakcjami.