Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Wybrane przez ciebie

Poniżej materiały zawierające poszukiwane tagi i słowa kluczowe.

Kuchnie świata - Albania

odcinek #050 (serial: Na urlopie)
Kuchnie świata - Albania

W poprzednim odcinku omawialiśmy kuchnię Bośni i Hercegowiny, a teraz chcemy skupić się na przysmakach kuchni albańskiej oraz rytuale spożywania posiłków. 

Jezioro Koman i rzeka Shala

odcinek #049 (serial: Na urlopie)
Jezioro Koman i rzeka Shala

Albania to kraj w większości pokryty górami, często nazywany Norwegią Bałkanów z uwagi na długie jeziora wijące się między wierzchołkami Gór Przeklętych.

Berat

odcinek #048 (serial: Na urlopie)
Berat

Albania jest bogata w zabytki antyku i średniowiecza do tego stopnia, że w niektórych miejscach można spotkać ich całe skupiska.

Tirana

odcinek #047 (serial: Na urlopie)
Tirana

Aby zobaczyć centrum i najważniejsze miejsca, potrzebujemy zaledwie jeden dzień. Panuje tu bardzo europejski klimat, delikatnie podlany orientalnym bałaganem - jak w całej Albanii.

Durrës

odcinek #046 (serial: Na urlopie)
Durrës

Położone na riwierze miasto Durrës, jest dziś tłumnie oblegane przez turystów. Ma jednak do zaoferowania o wiele ciekawsze miejsca, niż szerokie plaże. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę. 

Albania na własną rękę

odcinek #045 (serial: Na urlopie)
Albania na własną rękę

Kraj, który z powodu nienajlepszych opinii chcieliśmy w ogóle pominąć podczas naszej wakacyjnej podróży po Bałkanach. Ostatecznie w Albanii spędziliśmy tydzień i nie żałujemy!

EuroTrip 2021: podsumowanie wyjazdu

EuroTrip 2021: podsumowanie wyjazdu

Bałkany do niedawna były dla nas nieodkrytą krainą, o której słyszeliśmy wiele, a skoro określane są mianem egzotycznej mieszanki, powinniśmy jak najszybciej zobaczyć jak najwięcej.

Albania w pięć dni

Albania w pięć dni

Albania stała się hitem lata ‘21. Zwykle omijamy szerokim łukiem sezonowe kierunki. Pierwotnie obecność w tym kraju postanowiliśmy ograniczyć do niezbędnego minimum.