Sebastian (Wilkołak)

Sebastian (Wilkołak)
Cz, 20-08-2020
Na urlopie     odcinek #012
Costa Teguise | autor: Spoiled Lizard Productions

Podobał Ci się film?

Costa Teguise to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na Lanzarote. Początkowo miało to być miejsce odciążające ruch turystyczny innego lokalnego kurortu - Puerto del Carmen, ale z czasem dorównał mu popularnością. 

bastian sebek

Plaża Bastian - wieczorem można posiedzieć w spokoju i obserwować ocean 

Spacerowa okolica obfituje w piękne widoki. Z jednej strony na wybrzeże oceanu, a z drugiej na osiedla białych domków oraz pięknie zaaranżowane parki. Najbardziej charakterystycznym symbolem miasta jest ciągnąca się przez całe miejskie wybrzeże promenada. Zaczyna się na południu od alei Los Cocederos, a za plażą Bastian przechodzi w położoną tuż nad skałami ścieżkę z widokami na morze i prowadzi na północ miasta. 

Warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę promenadą już pierwszego dnia pobytu - przy okazji zrobić rekonesans miejskich plaż, z których każda jest inna. Na wszystkich z nich znajduje się piasek, jednak im dalej na północ tym więcej piachu i przy okazji wiatru.

wojtek jedzie

Hulajnogi są tutaj również bardzo popularne. Poza tym można wypożyczyć różnego rodzaju rowery

Najbardziej wysunięta na północ plaża to Los Charos. Charakteryzuje ją biały piasek i dwa kamienne falochrony. Od znajdującej się na południu 600 metrowej plaży Las Cucharas oddziela ją cypel z wydmami. Obie te plaże są bardzo lubiane przez surferów próbujących swoich sił w walce z wiatrem. 

charcos

Los Charos - plaża niemal kompletnie wolna od turystów

Za kolejnym cyplem znajdziemy małą plażę położoną w kamiennym półksiężycu. To Jablillo, która posiada kilka naturalnych brodzików - jest idealna dla rodzin z dziećmi. 

jablillo ludzie

Na Jablillo przychodzą rodziny z dziećmi, ponieważ skały uformowały tutaj naturalne brodziki idealne do zabaw dla najmłodszcyh

Na południu zobaczymy jeszcze jedną plażę - to Playa Bastian - mała piaszczysta plaża położona wśród kamieni otoczona wysokim murem. Nieopodal znajdziemy również ciekawe miejsce - Los Topetes, kamienne nabrzeże, gdzie można się z powodzeniem opalać na szerokich głazach przy okazji chłodząc się wiatrem. 

Costa Teguise to ośrodek bardzo spokojny. Małe miasto żyje głównie z usług skoncentrowanych wokół turystyki i wszystko wydaje się być tutaj podporządkowane rozrywce i rekreacji.

Zabudowa miejska jest tutaj bardzo jednolita. Większość budynków to dwupiętrowe białe murowane “kostki”, które urozmaicone są zdobieniami z ciemnego wulkanicznego kamienia oraz dekorowane zielonymi elementami. Wyjątkiem jest kilka hoteli zlokalizowanych bliżej wybrzeża, które wspinają się na wysokość szóstego piętra. 

zabudowa schody

Typowa zabudowa miejska. Władze wyspy dbają o to, aby nowe inwestycje budowane były w podobnym stylu

Jak na turystyczne miasto przystało Costa Teguise może pochwalić się kilkoma handlowymi pasażami, które ciągną się wzdłuż plaży, oraz nieco bardziej na zachód od wybrzeża. Tam otoczone uroczą zabudową tworzą Pueblo Marinero - miejsce, gdzie dobrze zjemy i kupimy wszystko czego nam trzeba, w tym niezliczone pamiątki z Lanzarote.

park kieszonkowy

Warto sprawdzić na mapie zielone ścieżki - to przejścia skracające drogę do plaży

Zatrzymując się w Costa Teguise możecie skorzystać z wielu aktywności. W pobliżu plaży Las Cucharas na pewno znajdziecie jakiś punkt wypożyczania sprzętu do sportów wodnych. W wielu hotelach, nawet trzygwiazdkowych, znajdziecie infrastrukturę do gry w tenisa, a kawałek za miastem znajduje się położone w znakomitej scenerii pole golfowe.

cucharas wojtek

Las Cucharas to nie tylko idealne miejsce do opalania - to także raj dla surferów

Urlop na Lanzarote był strzałem w dziesiątkę, a Costa Teguise to miejscówka warta uwagi. Dzięki optymalnemu położeniu do każdego krańca wyspy mieliśmy maksymalnie 45 minut drogi autem. Polecamy!

topetes opalanie

Szybko znaleźliśmy swój własny kącik do opalania - to kamienne wybrzeże Los Topetes
ostatnia modyfikacja: 2021-07-19 r.
Podobał Ci się ten tekst? Pomóż nam rozwijać portal!

Rekomendacja: Ocena ogólna 84%

Plusy
  • Mała wyspa
  • Różnorodne plaże
  • Sporo atrakcji
  • Łatwo objechać autem
  • Komunikacja miejska
Minusy
  • Jednolity wulkaniczny krajobraz
  • Silne wiatry
Łatwość dojazdu
75%
Łatwość poruszania się
90%
Atrakcje do zwiedzania
87%
Baza noclegowa
90%
Baza imprezowa
80%
Dostępność sklepów
80%
Zobacz podobne
Puerto Plata, Dominikana
Vlog z Dominikany, cz. 2
Vlog z Dominikany, cz. 2
Serce Polskiego Wybrzeża, Polska
Sławieński Szlak Rowerowy: jedziemy ze Sławna nad Jezioro Łętowskie
Santiago de los Caballeros, Dominikana
Vlog z Dominikany, cz. 1
Vlog z Dominikany, cz. 1
Serce Polskiego Wybrzeża, Polska
Z Dąbek do Wicia: gotowy plan rowerowej wycieczki
Przysmaki wschodniej Sycylii
Przysmaki wschodniej Sycylii
Weekend na Sycylii. Ile to kosztuje?
Weekend na Sycylii. Ile to kosztuje?
Ejlat, Izrael - 5 m n.p.m.
Ejlat
Dominikana
Dominikana 2021: podsumowanie wyjazdu
Dominikana 2021: podsumowanie wyjazdu

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal