Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Tajlandia: turystyczne pakiety internetowe
     
      niedziela, 04-02-2024 r.

Tajlandia: turystyczne pakiety internetowe

Operacja dołożenia karty do telefonu trwała może z 2 minuty.

Co warto wiedzieć przed wyborem internetu w Tajlandii

Temat kart SIM w Tajlandii rozgrzewa internetowe fora do czerwoności. Specjalnie dla was sprawdziliśmy ofertę na lotnisku i w popularnym azjatyckim spożywczaku.

Autorem publikacji jest Sebastian Janiszewski
Sebastian Janiszewski

Zapalony podróżnik, wolny czas poświęca na zwiedzanie - preferuje dalekie podróże do egzotycznych krajów, a od niedawna realizuje nową pasję - zwiedzanie mniejszych miejscowości. W reportażach i relacjach wydobywa na światło dzienne lokalne legendy, miejscowe tradycje i po prostu życie.

Są kraje, w których warto kupić karty SIM już na lotnisku - zwykle zakup w punkcie obsługi klienta gdzieś w mieście może być problematyczny. Wiemy to choćby z pobytu w Egipcie - przygody z zakupem i doładowaniem SIM opisujemy tutaj. Podobnie było z kartą SIM w Sri Lance lub Wietnamie - o wiele prościej jest zakupić pakiet już na lotnisku, gdzie skonfiguruje go za nas sprzedawca, niż próbować porozumieć się w salonie z obsługą, która z angielskim średnio sobie radzi. 

Z kolei w takich krajach jak Tajlandia, Filipiny, Malezja łatwiej kupić pakiet w salonie lub po prostu kiosku, ponieważ oferta jest czytelna, powszechnie dostępna po Angielsku, a także można omówić różne warianty ze sprzedawcą.

Pakiety internetowe w Tajlandii

W Tajlandii nie ma problemów z zakupem karty SIM lokalnych operatorów. Wśród szerokiej oferty dostępne są specjalne pakiety dla turystów, ale takie najczęściej obejmują dostęp do internetu i z założenia są usługą jednorazową, zatem droższą niż funkcjonujące w powszechnym obiegu pakiety.

Jaką kartę SIM wybrać w Tajlandii

Jak zwykle kierując się wyborem pakietu sprawdzamy zasięgi operatorów. Decydujemy się na sprawdzenie oferty trzech największych: AIS, dtac i TrueMove (albo po prostu True).

 • AIS to największy tajlandzki operator z najlepszym zasięgiem, dlatego jeśli zamierzamy podróżować po mniej uczęszczanych zakątkach kraju, to będzie najlepszą opcją. 
 • Drugi największy operator Tajlandii to dtac. Zasięg jest mniejszy niż u wspomnianego AIS, ale pokrywa większość kraju. Operator dtac posiada w ofercie karty także dla turystów i jako jedyny dostępny jest w usłudze eSIM airalo.
 • Oferta TrueMove wygląda na najsłabszą ze wszystkich, ale podajemy jako możliwą alternatywę. 

banner dtac

Każdy z tych operatorów ma stoiska na lotnisku, w których pracują mówiący po angielsku konsultanci. Poza lotniskiem karty można zakupić w autoryzowanych punktach - w obu tych przypadkach konsultanci skonfigurują telefon bez problemu. Inną bardzo popularną opcją jest zakup karty SIM w sklepie 7-Eleven - tu jednak ze znajomością angielskiego może być różnie, a co za tym idzie - również z konfiguracją telefonu.

Zasady zakupu kart SIM w Tajlandii

Zgodnie z tajskim prawem, każdą kartę SIM trzeba zarejestrować na dane osobowe kupującego i nie ma tu znaczenia ile ich na siebie zarejestrujemy. 

Wszelkie czynności odnośnie rejestracji karty SIM wykona sprawozdawca, w tym również foto do dokumentacji. 

Zakupy pakietu internetowego w 7-Eleven

sklep 7 eleven

7-Eleven na Koh Yao Yai.

Bardzo popularną formą nabywania dostępu do internetu są karty SIM w 7-Eleven. W sklepach widzieliśmy kilka ofert, oczywiście nie było technicznej możliwości sprawdzenia wszystkich, dlatego podajemy poniżej tylko wybrane.

 • Warto pamiętać, że oferty występują czasowo i mogą się zmienić z odświeżeniem oferty.
 • Przy zakupie sprzedawca poprosi o paszport, aby dokonać rejestracji, dodatkowo zrobi też foto do dokumentacji - wymóg konieczny w większości przypadków.

Dostępne w 7-Eleven karty SIM

W sklepach znaleźliśmy pakiety 7-Eleven, które dostępne są w wersji prepaid oraz jako pakiety Turystyczne. Prepaid posiadają z góry określoną ilość GB, a po ich wyczerpaniu można konto doładować zakupionym w sklepie kodem. Karty występuje w dwóch wersjach:

 • ważna 7 dni, 7 GB, 30 minut darmowych minut - 59 THB (6,60 zł),
 • ważna 30 dni, 30 GB*, 24 godziny darmowych minut - 199 THB (22 zł).

Happy Tourist Infinite SIM to pakiety jednorazowe. Po ich wyczerpaniu trzeba kupić nowy:

 • ważna 8 dni, prędkość 5G bez limitów, kredyt na rozmowy 100 THB - 399 THB (45 zł),
 • ważna 15 dni, prędkość 5G bez limitów*, kredyt na rozmowy 100 THB - 699 THB (79 zł).

Jak widać pakiety turystyczne, choć na pierwszy rzut oka wyglądają korzystnie bo bez limitu, to są jednak znacznie droższe w porównaniu z ofertą standardową.

7e dtac

W ofercie sklepu jest więcej pakietów niż tylko krajowe - jeśli są dostępne w sklepie, najwyraźniej jest na nie zapotrzebowanie:

 • Birdie Travel SIM - ważna 5 dni. działa w 12 krajach Azji - 75 USD (297 zł),
 • Travel Club SIM - ważna 7 dni, działa w krajach Azji i Oceanii - 88 USD (349 zł),
 • AIRSIM - ważna 7 dni, działa w ponad 100 krajach świata - 120 USD (476 zł),
 • CMHK Singapore, Malaysia, Thailand - ważna 7 dni, 118 USD (468 zł).

Skoro jesteśmy już przy ofertach regionalnych to zdecydowanie łatwiej zakupić eSIM o podobnym zasięgu, a dzięki airalo jest dużo taniej.

Zakup karty eSIM airalo (przez internet)

airalo

Operator airalo dostarcza usługi telekomunikacyjna na całym świecie. W ofercie na stronie operatora są dwa pakiety dla Tajlandii z sieci dtac:

 • Happy Tourist SIM 5G - ważna 10 dni, 50 GB, 100 minut - 9,90 USD (39 zł),
 • Happy Tourist Infinite 5G* - ważna 15 dni, dane i rozmowy bez limitu - 19,95 USD (79 zł).

airalo dtac

Porównując pakiety Tourist airalo z 7-Eleven, tygodniowy korzystniej wypada w formie eSIM. Z kolei Infinity na 15 dni posiada te same parametry i cenę zarówno w eSIM jak i w tradycyjnej ofercie.

W ofercie eSIM są również pakiety Asialink obejmujące zasięgiem 14 krajów regionu. Dostępne w wersjach:

 • 7 dni, 1 GB - 5 USD (19,90 zł),
 • 14 dni, 3 GB - 13 USD (51 zł),
 • 30 dni, 5 GB - 20 USD (79 zł),
 • 30 dni, 10 GB - 37 USD (146 zł),
 • 90 dni, 50 GB - 100 USD (ok. 400 zł),
 • 180 dni, 100 GB - 185 USD (733 zł).

asialink

W przypadku kart eSIM nie jest wymagana weryfikacja tożsamości. Wystarczającą weryfikacją jest konto, które zakładamy w serwisie. Karty SIM najczęściej nie posiadają możliwości doładowania, na wypadek gdyby skończył się transfer - wtedy trzeba zakupić nowy pakiet.

Rodzaje pakietów internetowych na lotnisku

hol

Hol główny na lotnisku Phuket.

Jeśli już koniecznie chcecie kupić internet na lotnisku, to procedura w Tajlandii jest taka sama jak wszędzie na świecie. Zaraz przy wyjściu z hali przylotów zobaczycie stoiska operatorów - prawie na pewno dostępne będą tylko pakiety turystyczne “Tourist SIM” w cenie pomiędzy 200-600 batów. I na pewno zarekomendują wam te najdroższe. 

Proponujemy oszacować wcześniej wasze dzienne zużycie transferu i ocenić, który pakiet będzie dla was najkorzystniejszy. 

Ostatnio widzieliśmy:

 • najtańsza oferta z limitem, pakiet ważny 7 dni - 199 THB (22 zł),
 • nielimitowany transfer, ważny 8 dni - 299 THB (33 zł),
 • nielimitowany transfer, ważny 15 dni - 599 THB (67 zł).

Wszystkie opcje posiadają niewielki pakiet dodatkowych smsów i minut na rozmowy.

Bezpłatne WiFi w Tajlandii

Wybierając się na zagraniczny urlop chcemy mieć dostęp do internetu - to zrozumiałe, ale zanim zaczniemy wybierać oferty, należy zadać sobie pytanie: czy naprawdę potrzebujecie internetu w telefonie podczas wakacji? Internet w Tajlandii jest powszechny i dostępny w wielu miejscach bezpłatnie.

Poza miejscem zamieszkania (hotelem, gesthousem), również w restauracjach, barach czy salonach masażu będziecie mogli za darmo korzystać z sieci, dlatego jeśli nie musicie mieć internetu w każdym momencie, nie ma potrzeby płacić za dodatkowy dostęp.

Bezpłatne WiFi jest również dostępne na lotniskach Suvarnabhumi, Don Mueang oraz Phuket. We wszystkich przypadkach trzeba się logować do sieci, a dostęp obowiązuje przez określony czas, po czym trzeba zalogować się ponownie.

*Pakiety, które wydają się najbardziej korzystne w stosunku cena i ilość transferu.

Ostatnia modyfikacja: piątek, 09-02-2024 r.

Zebraliśmy szereg ciekawostek i przydatnych informacji o tym kraju, które warto znać.

Dowiedz się więcej o walucie, płatnościach i wypłatach z bankomatów bez prowizji w tym kraju.

Przydatne informacje
Królestwo Tajlandii, Azja
Powierzchnia: 513 120 km²
Ludność: 69 480 520 osób
Gęstość zaludnienia: 135 osób/km²
Strefa czasowa: UTC+07:00
Języki urzędowe: tajski
Religia dominująca: buddyzm
Tablice aut: T
Kod lotniczy: HS
Numer kierunkowy: +66
Domena internetowa: .th
Miejscowości
Stolica: Bangkok (ludność: 5 676 648 mieszkańców)
Inne miasta: Pattaya, Phuket, Koh Chang, Samui, Krabi, Hua Hin
Wymagane dokumenty wjazdu
paszport
Wiza? brak
Waluta
1 PLN = 8,79 THB (Bat) - kurs z 21-12-2023 r.
1 bat = 100 satangów
W obiegu są - banknoty: 20, 50, 100, 500, 1000 batów; monety: 25, 50 satangów 1, 2, 5, 10 batów
Więcej o finansach i bankomatach ➜
Polecane tematy
Wiza do Wietnamu 2024
 Poradnik

Wiza do Wietnamu 2024

Wietnamska e-Visa została wprowadzona 2 lutego 2017 roku. Pozwala bezproblemowo ubiegać się o elektroniczny dokument wjazdu do kraju nie wychodząc z domu.

Plecaki w podróży
 Poradnik

Plecaki w podróży

Bagażu, z którym wybieramy się w dalekie podróże nie powinniśmy wybierać losowo. Od materiału i wykonania zależy, ile rzeczy do niego zmieścimy i czy będzie nam się z nim wygodnie podróżowało.

Jak wypełnić wniosek ESTA do USA
 Poradnik

Jak wypełnić wniosek ESTA do USA

Aby wjechać do USA od listopada 2019 roku trzeba wystąpić o zezwolenie wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży - ESTA. 

Jak odzyskać pieniądze za opóźniony lot?
 Poradnik

Jak odzyskać pieniądze za opóźniony lot?

Lot opóźnił się na tyle, że nasze plany zostały pokrzyżowane. Na dodatek przewoźnik nie widzi powodu do zadośćuczynienia. Co robić?