Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

W samolocie Vietnam Airlines

✷ Kantyna podróżnicza

W samolocie Vietnam Airlines

wtorek, 20-06-2023 r.  

Lot z sentymentem. Wygoda podróży w klasie ekonomicznej jest możliwa

Vietnam Airlines to narodowy przewoźnik Wietnamu, obsługujący połączenia z Azją, Europą i Australią. Głównym hubem na północy kraju jest Port lotniczy w Hanoi, a na południu - w Ho Chi Minh. 

Autorem publikacji jest Sebastian Janiszewski
Sebastian Janiszewski

Zapalony podróżnik, wolny czas poświęca na zwiedzanie - preferuje dalekie podróże do egzotycznych krajów, a od niedawna realizuje nową pasję - zwiedzanie mniejszych miejscowości. W reportażach i relacjach wydobywa na światło dzienne lokalne legendy, miejscowe tradycje i po prostu życie.


Na początku 2023 roku flota Vietnam Airlines składała się z prawie 100 samolotów, a średni wiek maszyny to zaledwie 8 lat. Większość floty, bo aż 68 sztuk stanowi Airbus A321-200.

Najstarsze z nich mają 11 lat, dlatego śmiało można uznać lot jednym z nich “lotem w stylu retro”. 

samolot

Samolot na płycie lotniska. 

Samolotem A321-200 mieliśmy okazję lecieć z Ho Chi Minh na wyspę Phu Quoc. Nie uważaliśmy, że jest to jakieś wyjątkowe wydarzenie, na które oczekiwaliśmy - lataliśmy po Azji już wielokrotnie, jednak niewiele linii zaskoczyło nas tak pozytywnie jak Vietnam Airlines. 

Już na lotnisku w Ho Chi Minh odczuliśmy, że obsługa traktuje pasażerów o klasę wyżej niż niskobudżetowi przewoźnicy. Odprawa i załatwianie formalności odbyły się szybko i bez zbędnej zwłoki. 

Zgodnie ze starą zasadą (w niskokosztowych liniach Europy dawno nie praktykowaną) samolot jest podzielony na dwie strefy. W klasie biznes ustawiono po dwa fotele z każdej strony (szerokie i wygodne siedziska z dużym zagłówkiem), ale - ku naszemu zdziwieniu - klasa ekonomiczna wcale nie wyglądała gorzej.

siedzenia

Fotele w klasie ekonomicznej.

To właśnie fotele w samolocie Vietnam Airlines okazały się być największym zaskoczeniem podczas wszystkich siedmiu lotów po Azji w 2023 roku. Na długo zapamiętamy miękkie i wygodne oparcia, z możliwością odchylenia, gdzie dla wysokiej osoby było wystarczająco dużo miejsca na nogi. 

siedzenia wiking

Wiking zadowolony, bo ma dużo miejsca na nogi.

Fotele to nie jedyne udogodnienia wewnątrz samolotu. Dzięki prezentacji “zasad bezpieczeństwa na pokładzie samolotu” w formie filmu, obsługa nie musiała stać na środku przejścia i wymachiwać rękami. Zamiast tego skoncentrowała się na przygotowaniu pasażerów do podróży. 

prezentacja

Kadr z zasad bezpieczeństwa. 

“Zasady bezpieczeństwa” wyświetlono na ekranach umieszczonych nad fotelami. W formie krótkich scenek z taneczną choreografią przedstawiono wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas podróży. Przy okazji sprytnie zaprezentowano w tle walory kraju oraz znane miejscówki turystyczne. Przyznam, że dawno z taką uwagą nie obserwowałem prezentacji kamizelki ratunkowej. Inne linie mogłyby się tutaj wiele nauczyć.

W kieszeni foteli poprzedzających znajdował się standardowy pakiet - instrukcja bezpieczeństwa, worek papierowy oraz magazyn (artykuły tłumaczone również na język angielski).

okladowa gazetka

Na ostatnich stronach katalogu można zapoznać z ofertą gastronomiczną.

Podczas lotu - nawet tak krótkiego - każdy z pasażerów otrzymał butelkę wody. 

Dla podróżnych tęskniących za wygodnymi lotami na krótkich trasach, przelot Vietnam Airlines będzie na pewno miłym wspomnieniem. Wygody, która jest standardem, a nie luksusem, dziś w Europie trudno doświadczyć. 

wiking i wilkolak

Wygodne fotele i od razu dzień stał się lepszy :)

Polecamy.


Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12-09-2023 r.

Tagi

  
✪ poradnik ✪ port lotniczy ✪ Vietnam Airlines ✪ Wietnam ✪ Phu Quoc ✪ Ho Chi Minh ✪ Sajgon