Bali na gorąco | Azja na spontanie - odcinek 03

Pn, 03-09-2018 | Azja na spontanie

Po trzech dniach w Ubudzie wybraliśmy się na południe. Znanym turystycznym kurortem jest tam miasto Kuta. My jednak chcieliśmy ominąć powszechne turystyczne kierunki i wybraliśmy się do położonej kawałek dalej miejscowości Seminyak. Tutaj również znajduje się wiele hoteli, a turystyka kwitnie. Niemniej jest luźniej na ulicach, a szerokie plaże oceanu niemal puste.

Świątynie na Bali | Azja na spontanie - odcinek 04

N, 02-09-2018 | Azja na spontanie

Bali jest wyspą, gdzie przemożny wpływ ma hinduizm, choć sami hindusi są w Indonezji mniejszością. Kult Buddy jest tu jednak bardzo mocny i w każdym zakątku wyspy znajdują się wyjątkowe na swój sposób świątynie. Wiele z nich znajduje się w górach, na zboczach wulkanów, w miejscach naprawdę trudno dostępnych. Z uwagi na krótki czas wizyty na wyspie udaliśmy się do dwóch świątyń - Tanah Lot i Uluwatu.

Ubud - duchowa stolica Bali | Azja na spontanie - odcinek 02

N, 02-09-2018 | Azja na spontanie

Piękna Bali była pierwszą rajską wysepką z katalogów, jakąś odwiedziłem w życiu. Nasza wyprawa odbyła się we wrześniu, czyli w okresie wzmożonego upału. Co kilka dni zmienialiśmy lokalizację, ponieważ jest to wyspa tak piękna, że naprawdę szkoda siedzieć tylko w jednym miejscu. W czasie kilku przeprowadzek odwiedziliśmy środkową, zachodnią i południową część wyspy.

Jawa - stolice i świątynie | Azja na spontanie - odcinek 01

So, 01-09-2018 | Azja na spontanie

W Azji południowo-wschodniej znajduje się ogromny kraj, o którym większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, a jeśli jest świadoma jego istnienia, to kompletnie ignoruje ten fakt. Indonezja, bo o niej mowa, to wyspiarskie państwo składające się z ponad 17000 wysp i rozciągające się od Malezji prawie po Australię, na szerokości ponad 5000 kilometrów i znajduje się aż w trzech strefach czasowych.

#01 - Indonezja, część 2 - Bali

So, 12-09-2015 | Fantastyczne podróże

Reportaż z Indonezji składa się z paru naprędce skręconych amatorsko wypowiedzi dotyczących otoczenia. Został podzielony na dwie części - druga dotyczy podróży po osławionej wyspie Bali.

#01 - Indonezja, część 1 - Jawa

Wt, 08-09-2015 | Fantastyczne podróże

Reportaż z Indonezji składa się z paru naprędce skręconych amatorsko (jak cały ten materiał) wypowiedzi dotyczących otoczenia. To była moja pierwsza wycieczka do Azji, dlatego rejestrowałem wszystko co się dało (miałem kilka kart pamięci ze sobą – na wszelki wypadek).

Wesprzyj nas!

Zapisz się na Newsletter

Podsyłamy, gdy pojawi się nowy tekst lub film.
Nie spamujemy, mailing wysyłamy nie częściej niż raz w tygodniu.