O nas

Kawka z ciastkiem
Fot. Sebastian Janek

"Wiking i Wilkołak w podróży" to strona miłośników podróży małych i dużych

Nie jesteśmy zwykłymi wędrownikami. Ciekawi nas to co nieznane, odkrywamy dzikie zakątki Polski, przemierzamy Europę i cały świat. Swoje relacje, odczucia i wskazówki dla innych prezentujemy na tym właśnie portalu.

Pokazujemy miejsca zapomniane lub rzadko odwiedzane. "WiW w podróży" to także portal dla osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o zabytkowych miastach, czy niezwykłych polskich i zagranicznych regionach.

Wspólne podróże zaczęliśmy w grudniu 2016 roku. Od tamtego czasu odkrywamy krok po kroku Polskę i kraje sąsiednie.

Jeśli chcesz wiedzieć co można spotkać w drodze na Wielką Rawkę w Bieszczadach, ile będzie kosztować nocleg w górach, czego należy się spodziewać jadąc w podróż na Ukrainę i co warto zjeść w danym miejscu to koniecznie zaglądaj na naszą stronę.

Z przyjemnością udzielimy też informacji o każdym interesującym was regionie Polski lub świata, w którym byliśmy - do tego posłuży formularz na dole każdej strony.

 

Nasz serwis podzielony jest na kilka grup tematycznych:

Wiking i Wilkołak w podróży - seria opisująca dłuższe podróże naszego duetu, będące bardziej szczegółową analizą regionu i jego walorów turystyczno-kulturowo-krajoznawczych. Do każdego tematu będziemy podchodzić szczegółowo. Pierwsza seria filmów jest obecnie w produkcji i będzie pochodzić z lipcowego wypadu w Bieszczady i na Podhale.

City Breaks - miejskie wycieczki, jak sama nazwa wskazuje to weekendowe wypady do miast w zasięgu autobusów, kolei i samolotów, które pozwalają na odbycie dwudniowego pobytu w kolejnej nowej miejscowości. Zachwalamy zabytki, architekturę, muzea i lokalną kuchnię. Często próbujemy placki po węgiersku, aby móc poznać różne wariacje tej kultowej potrawy. Od tego jest też oddzielny fanpage na Facebooku - Placki po węgiersku (dawniej placki ziemniaczane).

Z City Breaks wydzielamy kilka mniejszych serii:

 • Ekspresem po kraju - krótkie odcinki ukazujące najciekawsze momenty z kilka wycieczek o tej samej tematyce.
 • Zwiedzanie muzeów (w przygotowaniu)

Fantastyczne podróże z butami przez świat - antyczna niemal już seria zapoczątkowana przez Wilkołaka (wtedy dopiero zapuszczał brodę). Pierwsza wycieczka w 2015 roku, poza serią pamiątkowych filmów obrodziła w materiał, który posłużył do montażu reportaży. Potem były jeszcze wycieczki do Tajlandii, Singapuru, Malezji, a także liczne wizyty w Europie. Charakter filmów jest poglądowy, ale jeśli jest coś ciekawego do przekazania - na pewno to zobaczycie.

 

Zapraszamy do śledzenia strony i komentowania artykułów, tutaj jak i na Facebooku oraz Instagramie. A przede wszystkim komentowanie filmów na YouTube!

Facebook iconInstagram iconYoutube iconYoutube zbtps

 • Kolobrzeg-1.jpg
 • Selfie-1.jpg
 • Darlowo-2.jpg
 • Jelenia-2.jpg
 • Bieszczady-1.jpg
 • Swieradow-1.jpg
 • Tatry-1.jpg
 • Swieradow-2.jpg
 • Darlowo-5.jpg
 • Jelenia-1.jpg

 

Formularz kontaktowy

W przypadku uwagi lub pomysłu wypełnij poniższe pola i naciśnij przycisk "wyślij wiadomość".

©2017 Z butami przez świat.

Wszelkie bilety i hotele dawno zabookowane.
Ale prawa do tekstów, fotek i filmów zastrzeżone.

Polityka prywatności