Wojtek (Wiking)

Wojtek (Wiking)
Śr, 27-09-2017
Rekomendacje     odcinek #003
Wiking i Wilkołak w Darłowie | autor: Spoiled Lizard Productions

Podobał Ci się film?

To niemal 14 tysięczne miasto położone nad Morzem Bałtyckim w ostatnich latach błyskawicznie się rozbudowuje. Świadczą o tym wyrastające jak grzyby po deszczu kolejne apartamentowce, takie jak chociażby kompleks Marina Royale przy darłowskim porcie.

Śpiew mew i ten niezapomniany zapach morza… Takim akcentem powitało nas Darłowo.

To na co trzeba zwrócić uwagę będąc w Darłowie to m.in. dobrze zachowany rynek miejski. Naokoło niego są rzędy kamienic, które nie zostały zniszczone podczas II Wojny Światowej. Na placu znajduje się fontanna z 1919 roku, na której szczycie znajduje się figura rybaka. Na fontannie są też cztery tablice przedstawiające wydarzenia z historii miasta.

Centralnym punktem Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich. Jego budowa rozpoczęła się w XIV wieku. Ma on długą historię. Niegdyś był rezydencją króla Skandynawii Eryka Pomorskiego. W zamku są bardzo ciekawe ekspozycje z całego regionu.

Na uwagę zasługuje również kościół Matki Bożej Częstochowskiej. W obiekcie można zobaczyć sarkofag Eryka Pomorskiego. W kościele jest też renesansowa ambona i barokowy krucyfiks.

Innym także istotnym punktem na mapie Darłowa jest jedyna w Polsce rozsuwana kładka, z której możemy obserwować darłowski port. Znajdująca się obok wieża sterownicza jest nietypowa, bo może kojarzyć się UFO :)

Miasto słynie z pomysłowości swoich władz. Co rusz powstają nowe oryginalne miejsca, które są oczywiście stworzone z pożytkiem dla mieszkańców, turystów i jak się okazuje zwierząt.

Będąc w Darłowie polecamy Wam przejść się na molo o zachodzie słońca. Tam jest pięknie!

ostatnia modyfikacja: 2021-07-15 r.
Podobał Ci się ten tekst? Pomóż nam rozwijać portal!

Rekomendacja: Ocena ogólna 83%

Plusy
  • Rynek z ratuszem
  • Kościół pw. MBC
  • Zamek książęcy
  • Darłówko
  • Miasto związane z Erykiem I
Łatwość dojazdu
60%
Łatwość poruszania się
80%
Atrakcje do zwiedzania
90%
Baza noclegowa
90%
Baza imprezowa
90%
Jakość wyżywienia
70%
Dostępność sklepów
100%

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal