Park Djerba Explore łączy rozrywkę z kulturą i sztuką. Poza Muzeum Djerby możemy zobaczyć tutaj również centrum handlowe czy typowo berberyjskie gospodarstwo rolne. Hitem kompleksu jest farma krokodyli.
- Powierzchnia budynku to 3000 m2, a zbiory stanowi ponad tysiąc eksponatów.
Ekspozycję najstarszych zabytków stanowią zbiory kaligraficzne, wśród nich arkusze pergaminowe zapisane pismem kufickim, jako pierwszy przykład wokalizacji w piśmie arabskim (pochodzą z VII wieku).
- Wczesne przybory biurowe - kałamarze ceramiczne i nożyce.
Najważniejszą częścią wystawy muzeum są ekspozycje związane z zagadnieniem kultury maghrebu, czyli obszaru obejmującego północno-zachodnią Afrykę, gdzie obecnie istnieją trzy duże państwa arabskie. Są to namacalne dowody odrębności kulturowej narodów marokańskiego, algierskiego i tunezyjskiego, wywodzących się od Berberów - rdzenna ludność Północnej Afryki.
Dużą część ekspozycji zajmuje sztuka islamska zaklęta w drewnianych zabytkach - od bogato zdobionych mebli po fantazyjne zdobione ornamenty dekoracyjne wnętrz.
Ponieważ w kulturze arabskiej utrwalanie wizerunków osób i zwierząt było zakazane, sztuka rozwijała się w oparciu o mozaiki i wycinaki z motywami florystycznymi.
- Klasyczne berberyjskie wzory widnieją również na drzwiach, okiennicach i mniejszych przedmiotach codziennego użytku.
W muzeum Lalla Hadria zobaczymy bogate zbiory tunezyjskiej i marokańskiej ceramiki pochodzą w całości z XIX wieku.
- Ceramika zdobiona berberyjskimi wzorami.
Obszerną wystawę stanowi kolekcja strojów i odzieży sakralnej z XVIII i XIX wieku.
- Kompletne zestawy ceremonialne zdobione motywami cyprysów i wici roślinnych.
- Nieodłączną częścią ubioru była bogato zdobiona biżuteria na każdą okazję.