Tak wiele do zobaczenia, tak mało czasu. Dlatego trzeba sobie postawić jakieś cele. Poza Europę wybieramy się chętnie, ale za cel obieramy miejsca, które są mniej znane. 

Azja Południowo-Wschodnia (nazwa stosowana na określenie regionu Azji obejmującego Półwysep Indochiński i Archipelag Malajski wraz z Filipinami - my wliczamy do niego również Indonezję) to region, który nas fascynuje od wielu lat.

panglao plaze alona drzewa

Pandemia pokrzyżowała nam plany i w 2020 roku nie pojechaliśmy do Azji w celu dalszego zwiedzania. Wrócimy przy najbliższej możliwej okazji. Ponadto na pewno będziemy chcieli wrócić do Indonezji.

 

Bliski Wschód to jak na razie najłatwiej dostępna część największego kontynentu. Można się tutaj dostać bezpośrednim lotem z Polski trwającym tylko godzin.  W tym roku eksplorujemy dość intensywnie. W 2019 roku odwiedziliśmy Izrael i Turcję. 

wojtek widok 2

Na bliskim wschodzie nadal jest wiele do zobaczenia - teraz planujemy o podróży w dalsze zakątki regionu.

 

Afryka - pierwsze kraje Czarnego Lądu odkryte! To był udany 2020 rok, kiedy odwiedziliśmy kraje Afryki zachodniej i północnej. 

safari nosorozec

Co jeszcze chcemy zobaczyć w Afryce? Na północy: Egipt, Maroko, Algieria. Pas środkowy: na pewno kilka państw! Na południu: RPA, Namibia, Madagaskar

 

Karaiby - przyczółek do Ameryki. Podróż do Dominikany podobała nam się tam bardzo, że postanowiliśmy zrobić z tego konkretny cel - odwiedzić wszystkie ważniejsze wyspy archipelagu. Jak na razie mamy na liście tylko wspomnianą wcześniej Dominikanę :)

safari nosorozec

Kolejny duży krok to Kuba, ale nie wykluczamy innych lokacji. 

 

ostatnia modyfikacja: 2021-06-16 r.

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal