Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie

✷ Kantyna podróżnicza

Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie

środa, 26-02-2020 r.  

22 lutego odwiedziliśmy Poczekalnię Kultury w Darłowie, gdzie przeprowadziliśmy prelekcję opowiadającą o jednej z naszej poprzedniej podróży - Filipinach.

Autorem publikacji jest Sebastian Janiszewski
Sebastian Janiszewski

Zapalony podróżnik, wolny czas poświęca na zwiedzanie - preferuje dalekie podróże do egzotycznych krajów, a od niedawna realizuje nową pasję - zwiedzanie mniejszych miejscowości. W reportażach i relacjach wydobywa na światło dzienne lokalne legendy, miejscowe tradycje i po prostu życie.


wiking wilkolak

Prelekcja w Poczekalni Kultury w Darłowie - sporo pozytywnego klimatu oraz ciekawych opowieści.

“Filipiny - raj na ziemi za niewielkie pieniądze” to pokaz slajdów i filmów połączony z quizem na temat Filipin, w którym można było wygrać drobne upominki z podróży oraz kubki z naszym logo.

Podczas relacji z naszej podróży, opowiedzieliśmy m.in. jak wygląda życie w najbardziej zatłoczonej metropolii świata, gdzie średniowieczne zabytki kolonialne mieszają się ze slumsami. Podążaliśmy szlakiem Magellana, który odkrył Filipiny i tutaj też zginął. 

Sporą część prelekcji poświęciliśmy miejscom nawiązujących do podtytułu naszej prelekcji - “raju na ziemi”, to liczne plaże i miejsca tak piękne, że aż z bólem się je opuszcza. 

Nie mogliśmy pominąć pięknych miejsc z wyspy Bohol, która jest niemal nietkniętą przez człowieka, również zwana Filipinami w miniaturze.

Na koniec opowiedzieliśmy o wulkanie Taal, którego erupcja w styczniu 2020 roku wstrząsnęła światem. Opowieści i zdjęcia z tej wycieczki stanowią wspomnienie miejsca, którego nie da się już odwiedzić w tej formie. 

Odpowiadaliśmy na liczne pytania słuchaczy, a także opowiedzieliśmy jak wyglądała nasza podróż z bagażem podręcznym i ile pieniędzy wydaliśmy na całą wycieczkę.

Więcej zdjęć:

Jesteście Państwo zainteresowani prezentacją o Filipinach?
Zaproście na do siebie! → Kontakt

podsumowanie

Prelekcję uważamy za bardzo udaną! Czas na podsumowanie.

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 11-09-2023 r.

Tagi

  
✪ Prelekcja ✪ Darłowo ✪ Filipiny ✪ Kantyna podróżnicza