Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie
Opis Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie
Wyszukiwarka treści
Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie
     
      środa, 26-02-2020 r.

Prelekcja o Filipinach - Poczekalnia Kultury w Darłowie

22 lutego odwiedziliśmy Poczekalnię Kultury w Darłowie, gdzie przeprowadziliśmy prelekcję opowiadającą o jednej z naszej poprzedniej podróży - Filipinach.

Autorem publikacji jest Sebastian Janiszewski
Sebastian Janiszewski

Zapalony podróżnik, wolny czas poświęca na zwiedzanie - preferuje dalekie podróże do egzotycznych krajów, a od niedawna realizuje nową pasję - zwiedzanie mniejszych miejscowości. W reportażach i relacjach wydobywa na światło dzienne lokalne legendy, miejscowe tradycje i po prostu życie.

wiking wilkolak

Prelekcja w Poczekalni Kultury w Darłowie - sporo pozytywnego klimatu oraz ciekawych opowieści.

“Filipiny - raj na ziemi za niewielkie pieniądze” to pokaz slajdów i filmów połączony z quizem na temat Filipin, w którym można było wygrać drobne upominki z podróży oraz kubki z naszym logo.

Podczas relacji z naszej podróży, opowiedzieliśmy m.in. jak wygląda życie w najbardziej zatłoczonej metropolii świata, gdzie średniowieczne zabytki kolonialne mieszają się ze slumsami. Podążaliśmy szlakiem Magellana, który odkrył Filipiny i tutaj też zginął. 

Sporą część prelekcji poświęciliśmy miejscom nawiązujących do podtytułu naszej prelekcji - “raju na ziemi”, to liczne plaże i miejsca tak piękne, że aż z bólem się je opuszcza. 

Nie mogliśmy pominąć pięknych miejsc z wyspy Bohol, która jest niemal nietkniętą przez człowieka, również zwana Filipinami w miniaturze.

Na koniec opowiedzieliśmy o wulkanie Taal, którego erupcja w styczniu 2020 roku wstrząsnęła światem. Opowieści i zdjęcia z tej wycieczki stanowią wspomnienie miejsca, którego nie da się już odwiedzić w tej formie. 

Odpowiadaliśmy na liczne pytania słuchaczy, a także opowiedzieliśmy jak wyglądała nasza podróż z bagażem podręcznym i ile pieniędzy wydaliśmy na całą wycieczkę.

Więcej zdjęć:

Jesteście Państwo zainteresowani prezentacją o Filipinach?
Zaproście na do siebie! → Kontakt

podsumowanie

Prelekcję uważamy za bardzo udaną! Czas na podsumowanie.

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 11-09-2023 r.

Polecane tematy
To musisz wiedzieć zanim polecisz na Filipiny
 Na urlopie

To musisz wiedzieć zanim polecisz na Filipiny

Pierwsze zetknięcie z Filipinami dla wielu może być szokiem. Podpowiadamy co trzeba wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania.

Rizal Park Hotel

Rizal Park Hotel

Obiekt w zabytkowym kolonialnym budynku - pięknie odrestaurowany.

Deklaracja eTravel - to trzeba wypełnić przed przylotem na Filipiny
 Poradnik

Deklaracja eTravel - to trzeba wypełnić przed przylotem na Filipiny

Przylatując na Filipiny mamy obowiązek zarejestrować swój pobyt składając deklarację eTravel. W poniższym poradniku opisujemy jak to zrobić.

Lot samolotem Airbus A320 linii Cebu Pacific
 Kantyna podróżnicza

Lot samolotem Airbus A320 linii Cebu Pacific

Cebu Pacific mieliśmy okazję latać wielokrotnie na różnego rodzaju trasach. Jednak od początku w samolotach wąskokadłubowy nie podobały nam się rozstawienia foteli.