Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Sri Lanka: turystyczne pakiety internetowe

✷ Poradnik

Sri Lanka: turystyczne pakiety internetowe

piątek, 04-11-2022 r.  

Nasze przemoczone pakiety :) Polecamy SLT-MOBITEL, bo nigdy nie mieliśmy z nimi problemów i nie musieliśmy korzystać z pomocy.

Co warto wiedzieć przed wyborem internetu w Sri Lance

Podczas dłuższych podróży warto posiadać kontakt ze światem, dlatego po przylocie na lotnisko Bandaranaike International Airport wybraliśmy gotówkę w bankomacie i od razu zakupiliśmy dwie karty SIM z pakietem 20 GB. 

Autorem publikacji jest Sebastian Janiszewski
Sebastian Janiszewski

Zapalony podróżnik, wolny czas poświęca na zwiedzanie - preferuje dalekie podróże do egzotycznych krajów, a od niedawna realizuje nową pasję - zwiedzanie mniejszych miejscowości. W reportażach i relacjach wydobywa na światło dzienne lokalne legendy, miejscowe tradycje i po prostu życie.


Karty zakupiliśmy w sieci SLT-MOBITEL. Z oferty wybraliśmy pakiet 20 GB - woleliśmy wybrać więcej, niż później doładowywać poprzez założone online konto (jak robiliśmy to w Egipcie). Ostatecznie z pakietów wykorzystaliśmy połowę, ale okoliczności podróży po kraju, w którym wszystko odbiega od europejskich standardów sprawiły, że nie planowaliśmy oszczędzać na internecie.

Z dzisiejszej perspektywy mogliśmy zakupić pakiet 14 GB, ale oszczędności wyniosłyby raptem 5 zł, a sprawdzając stan żylibyśmy w ciągłym stresie (Wiking wykorzystał 12 GB - był blisko tej granicy).

W hali przylotów znajdują się wyspy kilku operatorów. Z największym zasięgiem są DIALOG i SLT-MOBITEL.

stoisko sim

Zdecydowaliśmy się na ofertę SLT-MOBITEL - to jego kiosk.

SLT-MOBITEL istnieje od 2002 roku (dawniej Sri Lanka Telekom). Jest operatorem narodowym, którego uznaliśmy za najbezpieczniejszego. Jako pierwsza sieć na wyspie wprowadzili technologię 4G/LTE.

Podsumowanie ofert na lotnisku:

SLT-MOBITEL

Niebiesko-zielony operator posiada najkorzystniejszą naszym zdaniem opcję planu internetowego, który jest bezawaryjny i do tego kompletnie bezobsługowy. Krótko mówiąc zdecydowaliśmy się na niego, bo oznacza zero problemów. 

Wybrane pakiety Anytime ważne przez 30 dni:

  • 6,5 GB + darmowy pakiet social media,
  • 8,44 GB + darmowy pakiet social media,
  • 14 GB + darmowy pakiet social media,
  • 20 GB + darmowy pakiet social media (polecamy),

Zakupiliśmy plan 20 GB, wg cennika na lotnisku kosztował 2600 Rs lub 8$. W przeliczeniu z rupii na złotówki to ok. 34 zł, a z dolarów - 39 zł. Jest to oferta bardzo spoko, ale jak widać opłaca się płacić w lokalnej walucie.

stan pakietu sim

Cały czas mieliśmy możliwość sprawdzenia stanu - spaliśmy spokojnie ;)

W przypadku pakietów dostępne jest również 10 minut na rozmowy, a na koncie znajduje się 50 Rs, jednak nigdy nie mieliśmy potrzeby dzwonić czy sprawdzać stanu.

Gdybyśmy chcieli zakupić taki pakiet poza lotniskiem, to dodatkowo trzeba doliczyć koszt 150 Rs za wydanie karty SIM.

Przydatne kody

  • Pakiety aktywuje się kodem #170#, ale sprzedawca robi to za nas. 
  • Stan pakietu sprawdzamy kodem *100#. Razem z informacją zwrotną przyjdzie SMS ze stanem konta.
SLT-MOBITEL daje możliwość zakupu gotowego pakietu z telefonem. Za 23$ dostajemy tani telefon oraz pakiet 60 minut + 200 smsów + 500 MB, który trzeba następnie doładowywać. Opcja mało korzystna, ale warto nadmienić.

oferta slt

Strona SLT-MOBITEL z ofertą turystyczną.

DIALOG

Podstawową ofertą turystyczną DIALOGU jest pakiet 10 GB, z czego 6 GB jest w formule Anytime, a 4 GB dodawana na zasadzie porannego dodatku dostępnego tylko dla zagranicznych turystów (niestety nie wiemy jak to działa, dlatego wybraliśmy jasne zasady SLT-MOBITEL). W pakiecie jest do wykorzystania kwota 600 Rs (ok. 8 zł, czyli jedna minuta do PL) na rozmowy i smsy międzynarodowe oraz 350 Rs (4,50 zł) na rozmowy i SMSy krajowe.

Cena pakietu wynosi 1299 Rs (ok. 17 zł) lub 5$ (23 zł). W tym przypadku również lepiej płacić lokalną walutą. Ciekawostką jest informacja, którą znaleźliśmy na stronie operatora, że w punkcie na lotnisku płacimy jedynie 1299 Rs/5 dolarów za pakiet, a jego aktywacja trwa ok. 4 minuty.

Gdybyśmy chcieli zakupić pakiet w jakimkolwiek salonie poza lotniskiem doliczana jest opłata w wysokości 150 Rs za wydanie karty SIM.

Aktywację przeprowadzi sprzedawca - o nic nie trzeba się martwić. 

Przydatne kody

  • Kod #132*2# podaje numer telefonu.
  • Kod #456# sprawdza stan konta. 

oferta dialog

Strona sieci DIALOG z ofertą turystyczną.
Ważne: przy rejestracji karty SIM w którejkolwiek usłudze trzeba okazać paszport. Warto wiedzieć, że użytkownik numeru nie jest anonimowym turystą :)

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 23-03-2023 r.

Zebraliśmy szereg ciekawostek i przydatnych informacji o tym kraju, które warto znać.

Dowiedz się więcej o walucie, płatnościach i wypłatach z bankomatów bez prowizji w tym kraju.

Przydatne informacje

Demokratyczno-Socjalistyczna Republika Sri Lanki, Azja
Powierzchnia: 65 610 km²
Ludność: 20 130 000 osób
Gęstość zaludnienia: 320 osób/km²
Strefa czasowa: UTC+05:30
Języki urzędowe: syngaleski, tamilski, angielski
Religia dominująca: buddyzm
Tablice aut: CL
Kod lotniczy: 4R
Numer kierunkowy: +94
Domena internetowa: .lk
Miejscowości
Stolica: Sri Dźajawardanapura Kotte (ludność: 135 806 mieszkańców)
Inne miasta: Kolombo, Dehiwala-Mount Lavinia, Moratuwa, Negombo, Trikunamalaja, Kandy, Kalmunai, Vavuniya, Dżafna, Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambula
Wymagane dokumenty wjazdu
paszport
Wiza? wymagana, płatna
Waluta
1 Rupia lankijska (LKR) = 78,74 PLN (kurs z 2023-11-11 r.)
1 rupia = 100 centów
W obiegu są - banknoty: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000; monety: 1, 2, 5, 10, 25, 50 centów; 1, 2, 5, 10 rupii
Więcej o finansach i bankomatach bez prowizji

Tagi

  
✪ poradnik ✪ Sri Lanka ✪ Internet