Sebastian (Wilkołak)

Sebastian (Wilkołak)
Wt, 03-03-2020
Poradnik
Gdzie i jak spać w Jordanii | autor: Spoiled Lizard Produkctions

Podobał Ci się film?

W Jordanii spędziliśmy sześć dni, podczas których przejechaliśmy prawie 800 kilometrów. Spaliśmy w kilku lokalizacjach, w hostelach i hotelach o różnym standardzie. Oto kilka informacji na temat tego, co czeka was w Jordanii. 

cabin hostel sebek

Pierwszy nocleg spędziliśmy w hostelu kabinowym w Wadi Musa. Zwykle unikamy tego rodzaju atrakcji, ale w tym przypadku chcieliśmy zaoszczędzić z uwagi na krótki nocleg. Do miasta przyjechaliśmy około północy, a wstawaliśmy po szóstej rano. 

Hostel znajduje się na uboczu głównej drogi, ale relatywnie blisko do bram Petry. Wejście trochę mylące, gdyby nie pomoc lokalnego mieszkańca, raczej byśmy nie trafili. 

Hostel zajmuje dwa ostatnie piętra budynku. Na górnym piętrze znajduje się duża powierzchnia z salą rekreacyjną, kuchnią i restauracją. Na dolnej pomieszczenia zabudowane kabinami z łóżkami. 

PETRA CABIN Hostel - ok. 70 zł/noc dla 2 osób 

Można dokupić śniadanie - 25 zł od osoby

 

hotel sun set

Drugi nocleg również spędziliśmy w Wadi Musa, ale tym razem zdecydowaliśmy się na pokój z prywatną łazienką, ponieważ chcieliśmy zmyć z siebie trud całego dnia chodzenia po Patrze. 

Pokój tak jakby luksusowy - niewielki, ale bardzo czysty, wygodny i ogrzany. Prezentowany styl to połączenie glamour z odrobiną taniego kiczu. Do dyspozycji mieliśmy dwa wygodne łóżka, telewizor i biurko. W łazience prysznic, ręczniki, kosmetyki i nawet kapcie. 

Rano skosztowaliśmy pysznego śniadania w formie bufetu. Oferta śniadaniowa okazała się bardzo szeroka i obejmowała kilka ciepłych dań.

Sun Set Hotel - ok. 238 zł/noc dla 2 osób

W cenę wliczone śniadanie

 

rum camp mars

Organizację wycieczki i noclegu w Wadi Rum powierzyliśmy naszemu przewodnikowi, który odebrał nas z miasta i woził samochodem po pustyni. Następnie podrzucił nas do zaprzyjaźnionego obozu Jamal Rum Camp, gdzie czekała na nas kolacja i wieczorna integracja w namiocie z ogniskiem. 

Nocleg w prowizorycznych domkach na pustyni były ciekawym doznaniem, ale nie posiadały żadnego ogrzewania. Woda w kranach również była zimna, zatem były to warunki bardzo beduińskie. Spaliśmy w ubraniach, z czapkami na głowach pod grubymi kołdrami. Niemniej - warto było tego doświadczyć i bardzo polecamy. 

Jamal Rum Camp

Koszt pobytu dla jednej osoby to ok 245 zł (w zestawie z wycieczką, kolacją i śniadaniem)

 

concord hotel

Ostatnie dwa noclegi w Jordanii spędziliśmy w stolicy kraju - Ammanie. O wyborze hotelu zdecydowała lokalizacja. Chcieliśmy jak najwięcej czasu poświęcić na zwiedzanie, zatem wybraliśmy Hotel Concord, który znajduje się naprzeciwko rzymskiego teatru. 

Hotel okazał się naprawdę miłym zaskoczeniem - w pokojach stylizowanych na późne europejskie lata 90-te XX wieku, było niezwykle czysto i przestronnie. Do dyspozycji mieliśmy szerokie łóżka, biurko, szafę, stolik z fotelami i kilka mniejszych udogodnień. W prywatnej łazience do dyspozycji była wanna. Dostaliśmy zestaw ręczników i kosmetyków. 

Concord Hotel - ok. 115 zł/noc dla 2 osób

W cenę wliczone śniadanie
Widok na Teatr Rzymski - bezcenny

 

Więcej zobaczycie w naszym filmie na YouTube

 

ostatnia modyfikacja: 2021-12-08 r.
Podobał Ci się ten tekst? Pomóż nam rozwijać portal!
Zobacz podobne
Amman, Jordania - 757 m n.p.m.
Muzea Folkloru i Tradycji Popularnych
Czerwony Kanion, Izrael - 656 m n.p.m.
Red Canyon
Park Timna, Izrael - 275-370 m n.p.m.
Timna Park
Ejlat, Izrael - 5 m n.p.m.
Ejlat
Lublin, Polska - 168 m n.p.m.
Lubelskie podziemia
The Gambia, Gambia
Wycieczki i finanse w Gambii
Wycieczki i finanse w Gambii
Powrót do hotelu: jak wygląda nocleg w czasie pandemii?
Powrót do hotelu: jak wygląda nocleg w czasie pandemii?
Podsumowanie 2020 roku i plany na przyszły
Podsumowanie 2020 roku i plany na przyszły

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal