Wojtek (Wiking)

Wojtek (Wiking)
So, 23-09-2017
City Breaks
City Break: Warszawa | autor: Spoiled Lizard Productions

Podobał Ci się film?

Do stolicy Polski wybraliśmy się w połowie września 2017 roku. Do Warszawy postanowiliśmy dotrzeć samolotem w piątkowy wieczór. Z dwumiesięcznym wyprzedzeniem kupiliśmy bilety na lot Ryanaira za 21 złotych w jedną stronę. Wiking poleciał z Gdańska, a Wilkołak z Wrocławia.

Warszawa. Tu także nie mogło nas zabraknąć!

Podróż z wybrzeża do stolicy trwa około 45 minut. Tyle samo leci się z Wrocławia. Obecnie (stan na 2019 rok - loty z Wrocławia są zawieszone).

Z tej racji, że mieliśmy w sumie jeden pełny dzień (sobota) na zwiedzanie miasta musieliśmy go maksymalnie wykorzystać. Pierwszym miejscem, do którego trafiliśmy był plac Wilsona. To główny plac Żoliborza, założony około 1923 roku. Co ciekawe na placu Wilsona zbiega się aż pięć ulic. W pobliżu jest stacja metra. Będąc w tym miejscu Warszawy zajrzeliśmy do parku im. Stefana Żeromskiego, który znajduje się na terenie wokół Fortu Sokolnickiego. Fort był dawniej trzonem Twierdzy Warszawa. W parku zobaczyliśmy m.in. kamienie upamiętniające 5 i 75 rocznicę odzyskania niepodległości.

W kolejnej części naszej wycieczki po wielkim mieście dojechaliśmy do Mostu Gdańskiego. Tam okazało się, że dolna część tego mostu przeznaczona dla tramwajów jest wyłączona z ruchu z powodu remontu. Oczywiście postanowiliśmy się po niej przejść, robiąc przy tym bardzo efektowne zdjęcia.

IMG 20170916 WA0012

Dolny pokład Mostu Gdańskiego

Bulwarami Nadwiślańskimi doszliśmy do fasady saskiej Zamku Królewskiego. Jak wiadomo zamek w swojej długiej historii był wielokrotnie okradany i dewastowany. Zaglądały tutaj m.in. wojska niemieckie, rosyjskie i szwedzkie. Naszą uwagę zwróciły Arkady Kubickiego. Cała elewacja ogrodowa robi niezwykłe wrażenie i co najważniejsze II Wojnę Światową przetrwały w stanie nienaruszonym.

IMG 20170916 154701

Fotka Bulwaru Nadwiślańskiego

Z zamku przeszliśmy na rynek podziwiać piękne kamienice. Potem dotarliśmy do Bazyliki Archikatedralnej. Po drodze zrobiliśmy zdjęcie fragmentu gąsienicy czołgu Goliat. Trzeba przyznać, że odbudowane stare miasto w Warszawie ma unikatowy charakter. Szkoda tylko, że w czasie wojny tak poważnie zostało zniszczone.

Warszawa to nie tylko wielka historia, ale także nowoczesność. Pod koniec dnia pojechaliśmy zobaczyć wieżowiec Warsaw Spire na Woli. Budynek wraz z iglicami ma 220 metrów. To najwyższy obiekt biurowy w Warszawie. Ma 49 pięter i zlokalizowany jest na placu Europejskim. Na parterze znajduje się kawiarnia. Warto tam zajrzeć, wypić Latte i zjeść pyszne ciasto bezowe.

IMG 20170917 WA0004

W naszą drogę powrotną również wybraliśmy samolot. To była bardzo krótka, ale pełna wrażeń podróż
ostatnia modyfikacja: 2021-10-12 r.
Podobał Ci się ten tekst? Pomóż nam rozwijać portal!
Zobacz podobne
Serce Polskiego Wybrzeża, Polska
Sławieński Szlak Rowerowy: jedziemy ze Sławna nad Jezioro Łętowskie
Serce Polskiego Wybrzeża, Polska
Z Dąbek do Wicia: gotowy plan rowerowej wycieczki
Muzeum Militarno-Historyczne - Fort Marian, Polska
Muzeum Militarno-Historyczne: Fort Marian
Karkonosze, Polska - 608 m n.p.m.
Chojnik
Lublin, Polska - 168 m n.p.m.
Szlak Unii Lubleskiej
Muzeum Wsi Lubelskiej, Polska
Muzeum Wsi Lubelskiej
Karkonosze, Polska - 1424 m n.p.m.
Śmielec
Góry Wałbrzyskie, Polska - 853 m n.p.m.
Szlak na Borową

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal