Wyszukiwarka treści

Gdańsk

Rekomendacje

niedziela, 05-11-2017 r.

Panorama miasta widziana z wieży bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia NMP w Gdańsku | autor zdjęcia: Sebastian (Wilkołak)

Sebastian (Wilkołak)
Sebastian (Wilkołak)

W październiku odwiedziliśmy Gdańsk. Być może pogoda nie dopisywała, ale miasto nie straciło przez to nic na swojej urodzie. Poniżej przedstawiamy nasze wrażenia oraz ciekawe spojrzenia na miasto.


Więcej w kategorii:

Miasto zwiedziliśmy zarówno za dnia, jak i w nocy. Po zmroku oglądaliśmy starówkę, okolice ratusza oraz zrobiliśmy spacer nabrzeżem Motławy. Mieliśmy okazję przejść się nową kładką – Wartkim Mostem, na wysypy Ołowiankę i Spichrzową. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zabytki z wieczorową iluminacją. 

IMG 20171020 202709

Budynek Wielkiej Zbrojowni (Arsenału) w Gdańsku był wznoszony w latach 1600-1609

Za dnia ponownie zwiedziliśmy rynek, ratusz, wąskie i pełne uroku uliczki, a także Teatr Szekspirowski, Pocztę Polską. Ważnym punktem tej wycieczki było oczywiście Muzeum II Wojny Światowej, o którym powstał oddzielny film.

Ponadto zwiedzając Gdańsk za dnia weszliśmy również na wieżę bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia NMP w Gdańsku (zwana także bazyliką Mariacką), skąd można podziwiać panoramę Gdańska. Bilet wstępu to tylko 8 zł i na górę trzeba wejść w tradycyjny sposób, ale widok rekompensuje wszystko! Przebywać nawet chwilę na szczycie największego ceglanego budynku w Europie to nie lada wrażenie, Oczywiście obowiązkowo polecamy zwiedzanie wnętrza katedry. Jest ono surowe i skromne, ale pozostawia niesamowite wspomnienia.

IMG 20171022 124404

Na szczycie głównej wieży katedry. Widok zapiera dech w piersiach

Muzeum II Wojny Światowej

Jednak głównym celem naszej wycieczki było nowo otwarte muzeum, które znajduje się w nowoczesnym kompleksie, ale to nie szklany budynek górujący nad okolicą mieści jego eksponaty.

Sale wystawiennicze znajdują się 14 metrów pod ziemią i zajmują powierzchnię niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych - jest to zatem jedna z największych powierzchni wystawienniczych na świecie. Muzeum liczy ponad dwa tysiące eksponatów. Od niewielkich przedmiotów eksponowanych w gablotach po czołgi i samoloty. Muzeum jest również wyposażone w nowoczesne stanowiska multimedialne prezentujące treści pisane jak i opowiadające historię. Treści multimedialne prezentowane są w kilku językach.

Wystawa główna podzielona jest na trzy części, i osiemnaście sekcji tematycznych, które zwiedza się spacerując po różnych, ciekawe zaaranżowanych salach wzdłuż długiego korytarza.

IMG 01

Budynek nowego Muzeum II Wojny Światowej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 15-07-2021 r.

Bilety

Wieża katedry – 8 zł

Muzeum II Wojny Światowej (n/u) 23/16 zł
Audioprzewodnik – 5 zł

Bilet łączony na wystawę główną i czasową – dolicza się 1 zł do powyższych cen

Bilet na wystawę główną upoważnia również do wstępu na wystawę dla dzieci

Wesprzyj naszą pracę
i pomóż rozwijać portal.

Rekomendacja: 80%

Łatwość dojazdu

90%

Łatwość poruszania się

80%

Atrakcje do zwiedzania

100%

Baza noclegowa

60%

Baza imprezowa

70%

Jakość wyżywienia

70%

Dostępność sklepów

90%

Plusy

  • Dużo zabytków
  • Nad morzem
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • Muzeum II Wojny Światowej
  • Blisko Gdynia i Sopot

Minusy

  • Daleko do dobrej plaży