Sebastian (Wilkołak)

Sebastian (Wilkołak)
N, 05-11-2017
Rekomendacje

W październiku odwiedziliśmy Gdańsk. Być może pogoda nie dopisywała, ale miasto nie straciło przez to nic na swojej urodzie. Poniżej przedstawiamy nasze wrażenia oraz ciekawe spojrzenia na miasto.

Miasto zwiedziliśmy zarówno za dnia, jak i w nocy. Po zmroku oglądaliśmy starówkę, okolice ratusza oraz zrobiliśmy spacer nabrzeżem Motławy. Mieliśmy okazję przejść się nową kładką – Wartkim Mostem, na wysypy Ołowiankę i Spichrzową. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zabytki z wieczorową iluminacją. 

IMG 20171020 202709

Budynek Wielkiej Zbrojowni (Arsenału) w Gdańsku był wznoszony w latach 1600-1609

Za dnia ponownie zwiedziliśmy rynek, ratusz, wąskie i pełne uroku uliczki, a także Teatr Szekspirowski, Pocztę Polską. Ważnym punktem tej wycieczki było oczywiście Muzeum II Wojny Światowej, o którym powstał oddzielny film.

Ponadto zwiedzając Gdańsk za dnia weszliśmy również na wieżę bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia NMP w Gdańsku (zwana także bazyliką Mariacką), skąd można podziwiać panoramę Gdańska. Bilet wstępu to tylko 8 zł i na górę trzeba wejść w tradycyjny sposób, ale widok rekompensuje wszystko! Przebywać nawet chwilę na szczycie największego ceglanego budynku w Europie to nie lada wrażenie, Oczywiście obowiązkowo polecamy zwiedzanie wnętrza katedry. Jest ono surowe i skromne, ale pozostawia niesamowite wspomnienia.

IMG 20171022 124404

Na szczycie głównej wieży katedry. Widok zapiera dech w piersiach

Muzeum II Wojny Światowej

Jednak głównym celem naszej wycieczki było nowo otwarte muzeum, które znajduje się w nowoczesnym kompleksie, ale to nie szklany budynek górujący nad okolicą mieści jego eksponaty.

Sale wystawiennicze znajdują się 14 metrów pod ziemią i zajmują powierzchnię niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych - jest to zatem jedna z największych powierzchni wystawienniczych na świecie. Muzeum liczy ponad dwa tysiące eksponatów. Od niewielkich przedmiotów eksponowanych w gablotach po czołgi i samoloty. Muzeum jest również wyposażone w nowoczesne stanowiska multimedialne prezentujące treści pisane jak i opowiadające historię. Treści multimedialne prezentowane są w kilku językach.

Wystawa główna podzielona jest na trzy części, i osiemnaście sekcji tematycznych, które zwiedza się spacerując po różnych, ciekawe zaaranżowanych salach wzdłuż długiego korytarza.

IMG 01

Budynek nowego Muzeum II Wojny Światowej
ostatnia modyfikacja: 2021-07-15 r.
Podobał Ci się ten tekst? Pomóż nam rozwijać portal!

Bilety

Wieża katedry – 8 zł

Muzeum II Wojny Światowej (n/u) 23/16 zł
Audioprzewodnik – 5 zł

Bilet łączony na wystawę główną i czasową – dolicza się 1 zł do powyższych cen

Bilet na wystawę główną upoważnia również do wstępu na wystawę dla dzieci


Rekomendacja: Ocena ogólna 80%

Plusy
  • Dużo zabytków
  • Nad morzem
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • Muzeum II Wojny Światowej
  • Blisko Gdynia i Sopot
Minusy
  • Daleko do dobrej plaży
Łatwość dojazdu
90%
Łatwość poruszania się
80%
Atrakcje do zwiedzania
100%
Baza noclegowa
60%
Baza imprezowa
70%
Jakość wyżywienia
70%
Dostępność sklepów
90%

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal