Wyszukiwarka treści

Centrum Planowania Urlopów (CPU)


Przewodnik regionalny

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie podróżują? Od czego w ogóle zaczyna się podróżowanie? 

Pierwszy lot zwykle jest obwarowany dużym stresem związanym z nowym sposobem podróżowania, ale na miejscu dociera do nas, że jesteśmy już w innym środowisku, które chcemy eksplorować do granic możliwości. 

Jest to przygoda pozwalająca odkryć nowe, nieznane wcześniej miejsca, a samo bycie w drodze, z dala od ułożonego życia, rozpala zmysły do czerwoności. 

Po kilku takich wyjazdach przychodzi refleksja, że nieważne ile będziemy podróżować, nie uda nam się zobaczyć każdego miejsca na ziemi. Dlatego z czasem porzucamy chęć zobaczenia wszystkiego za wszelką cenę, ponieważ pojawia się świadomość, że możemy tu wrócić ponownie, więc warto delektować się chwilą. 

Niekiedy skreślamy miejsca z listy podróży, bo jest o nim głośno w mediach, zalewają je turyści, a tego przecież chcieliśmy uniknąć wybierając się na urlop.

Podróże dają możliwość zupełnie innego sposobu funkcjonowania, odrzucamy to co wygodne i przyjmujemy to co nieoczywiste. 

Pobyt w obcym środowisku powoduje, że uruchamiamy specjalny tryb poznawczy. Po przyjeździe musimy na nowo zbadać okolicę, zorientować się w panujących na nowym terenie zasadach. Stajemy się ekspertami w zwyczajach, płatnościach, sposobach przemieszczania się. 

Poznajemy ludzi, nowe smaki, inne gesty, nietypowe miejsca. Wszystko to pozwala przejść na wysokie obroty i wykazać się zaradnością - tego nam było trzeba. Potrzebowaliśmy tego, aby zrozumieć jak funkcjonuje świat poza granicami naszego kraju. Także po to, żeby zrobić z tego przewodnik.

Po powrocie mamy pełno wspomnień i nowych doświadczeń, otwieramy oczy na nowe możliwości i rozwiązania. Wszystko to wpływa na nas pozytywnie - na każdej płaszczyźnie. Podróżowanie poszerza horyzonty. 

Dlatego uruchomiliśmy Centrum Planowania Urlopów, gdzie w jednym miejscu zebraliśmy informacje ze wszystkich naszych wyjazdów, publikowanych zarówno w formie tekstu, jak i filmu. 

Zapraszamy do korzystania! Zainspiruj się do podróży.

 


Co zobaczyć

Polecane miejsce
Więcej rekomendacji
Singapur miasto

Lokalizacja: Singapur

Łatwość dojazdu

100%

Łatwość poruszania się

100%

Atrakcje do zwiedzania

100%

Baza noclegowa

100%

Baza imprezowa

100%

Jakość wyżywienia

100%

Dostępność sklepów

100%
Ocena ogólna: 100%

Plusy

  • Nowoczesna metropolia
  • Porządek i wysoka organizacja
  • Sprawne i czyste metro
  • Marina Bay i ogrody
  • Wyspa Sentosa
  • Chinatown, Little India, Kampong Glam
  • Karta Tourist Pass - ogromna zaleta

Minusy

  • Bilety do metra płatne gotówką
  • Ogólnie - wysoki styl życia