Facebook Pixel

Wyszukiwarka treści

Centrum Planowania Urlopów (CPU)

Wiele przydatnych informacji odnośnie podróżowania po różnych krajach zebraliśmy na stronach tematycznych. Poniższe linki pozwolą szybko dotrzeć do potrzebnych informacji takich jak aplikowanie o wizę, informacji dotyczących komunikacji miejskiej, zasad panujących na lotniskach, czy dostępu do Internetu. Niżej znajduje się mapa z pinami, z których każdy jest linkiem do opisu zaznaczonego miejsca. 

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie podróżują? Od czego w ogóle zaczyna się podróżowanie? 

Pierwszy lot to zwykle duży stres związany z nowym sposobem podróżowania, ale na miejscu dociera do nas wyjątkowość nowego środowiska, które chcemy eksplorować do granic możliwości

Po kilku takich wyjazdach przychodzi refleksja, że nieważne ile będziemy podróżować, nie uda się zobaczyć każdego miejsca na ziemi. Dlatego z czasem porzucamy chęć zobaczenia wszystkiego za wszelką cenę, ponieważ pojawia się świadomość, że możemy tu wrócić ponownie, więc warto delektować się chwilą. 

Podróże dają możliwość doświadczenia nowego sposobu funkcjonowania, odrzucamy to co wygodne i przyjmujemy to co nieoczywiste. 

Z podróży przywozimy pełno wspomnień i doświadczeń, otwieramy oczy na nowe możliwości i rozwiązania. Wszystko to wpływa na nas pozytywnie - na każdej płaszczyźnie.

Podróżowanie poszerza horyzonty

Uruchomiliśmy Centrum Planowania Urlopów, aby w jednym miejscu zebrać nasze doświadczenia - publikowane zarówno w formie tekstu jak i filmu. 

Zapraszamy do korzystania! Zainspiruj się do podróży.

Przewodniki regionalne

Tajlandia: spokój i bajeczne plaże na wyłączność

Tajlandię odwiedziliśmy po długiej przerwie. Przed przylotem zrobiliśmy rekonesans i znaleźliśmy miejsca wolne od turystów, a jednocześnie bardzo ciekawe.

Góry Wałbrzyskie - Wołowiec i Niedźwiadki

Niedźwiadki spodobały się nam na tyle, że postanowiliśmy rozszerzyć naszą poprzednio ułożoną trasę o dodatkowe szczyty - Wołowiec i Kozioł.

Nie taki Sajgon jak nam wmawiają

Wietnam stał się popularnym kierunkiem turystycznym głównie wśród zwolenników podróżowania z plecakiem. 

Co zjeść na Cyprze

Jak zawsze wybierając się do nowego kraju postanowiliśmy sprawdzić lokalne smaki i choć mieliśmy na to zaledwie weekend, zdążyliśmy skosztować to co najważniejsze.

Sri Lanka: kompletne podsumowanie podróży po wyspie

Podróż po Sri Lance pierwotnie planowaliśmy w czerwcu, jednak z przyczyn niezależnych musieliśmy szukać innego terminu na odwiedziny.

Egipt: podsumowanie podróży

Na wyjazd do Egiptu wybraliśmy się jak zawsze spontanicznie. Choć w tym przypadku zdecydowaliśmy się do kraju dostać z Emiratów. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Emiraty należą do najbogatszych państw świata, a głównym sektorem gospodarki wcale nie jest wydobycie ropy, tylko turystyka i bankowość.

EuroTrip 2021: podsumowanie wyjazdu

Bałkany do niedawna były dla nas nieodkrytą krainą, o której słyszeliśmy wiele, a skoro określane są mianem egzotycznej mieszanki, powinniśmy jak najszybciej zobaczyć jak najwięcej.

Co zobaczyć

Island Safari na Koh Yao Yai

Zastanawialiście się jak wyglądało życie na tajlandzkich wyspach zanim stały się powszechnie oblegane przez turystów?

Rejs po jeziorze Cheow Lan

Khao Sok to park pełen wapiennych skał i soczystej zieleni, ale zdecydowanie najpiękniejsze widoki znajdziemy w jego centrum - podczas rejsu po jeziorze Cheow Lan.

Nocne safari w Khao Sok

Po zapadnięciu zmroku w Parku Narodowym Khao Sok zaczyna się idealna pora na zwiedzanie. Ruszamy z licencjonowanym przewodnikiem sprawdzić, co w dżungli piszczy.

Jaskinie Batu Caves i świątynia Murugana

Dotarcie do Batu Caves nie jest żadnym wyzwaniem, a z uwagi na przeprowadzane tam ceremonie wizyta zapadnie w pamięci na długo.

Anuradhapura

Współcześnie zamieszkana przez pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców Anuradhapura, składa się z dwóch części - osiedli mieszkalnych oraz zabytkowego Świętego Miasta. 

Polonnaruwa

Spośród wielu zabytków Sri Lanki, wyobraźnię poruszają ruiny starożytnych miast. Najlepiej znanym i zarazem łatwo dostępnym dla turystów jest miasto Polonnaruwa.

Pidurangala

Pidurangala to druga najsłynniejsza skała Sri Lanki. Nie trzeba jeździć po wyspie i szukać tego specyficznego kamienia, ponieważ znajduje się kilometr od Lwiej Skały. 

Sigirija

Złoty Trójkąt w Sri Lance obejmuje wiele ciekawych miejsc, a w samym środku jest najczęstszy cel turystycznych pielgrzymek.

Kantyna podróżnicza

Przejazd pociągiem Talgo z Mostaru do Sarajewa

Podróżując do nowego kraju zawsze staramy się jak najlepiej zrozumieć komunikację zbiorową. Jest to ciekawy temat poznawczy, a przy okazji materiał do poradników. 

Lot samolotem Turkish Airlines B737 Max 8

Türk Hava Yolları to tureckie narodowe linie lotnicze lepiej znane w świecie pod nazwą Turkish Airlines. Założone w 1933 roku przedsiębiorstwo jest jednym z najstarszych w Europie.

Kalendarz urlopowy na 2024 rok

Urlop 2024 w zależności od tego, ile dni urlopu chcecie poświęcić na wyjazdy, przygotowaliśmy wersję light i hard. 

Lot samolotem Airbus A320 linii Pegasus

Pegasus Airlines, to tureckie linie lotnicze założone w 1989 roku z siedzibą w Stambule. Wybraliśmy się w podróż do stolicy Turcji jednym z pierwszych lotów na trasie Kraków-Ankara.

Lot samolotem Airbus A320 linii AirAsia

Zanim powstała AirAsia, którą znamy dzisiaj, firma musiała przejść wyboistą drogę. W końcu znalazła niszę i bardzo szybko opanowała rynek lotów krajowych, a następnie regionalnych. 

Lot samolotem Airbus A320 linii Jetstar

Jetstar Airways to australijska tania linia lotnicza z siedzibą w Melbourne. Agencja ratingowa Skytrax przyznała liniom trzy gwiazdki.

Lot samolotem Airbus A320 linii Cebu Pacific

Cebu Pacific mieliśmy okazję latać wielokrotnie na różnego rodzaju trasach. Jednak od początku w samolotach wąskokadłubowy nie podobały nam się rozstawienia foteli.

Lot liniami SKY Express

Grecka linia SKY Express powstała w 2005 roku. Założycielami są: dyrektor generalny i szef operacji Olympic Airlines - działającej w latach 1957-2009 narodowej greckiej linii lotniczej.

Polecane miejsce

Singapur miasto

Lokalizacja: Singapur

Łatwość dojazdu

100%

Łatwość poruszania się

100%

Atrakcje do zwiedzania

100%

Baza noclegowa

100%

Baza imprezowa

100%

Jakość wyżywienia

100%

Dostępność sklepów

100%
Ocena ogólna: 100%

Plusy

  • Nowoczesna metropolia
  • Porządek i wysoka organizacja
  • Sprawne i czyste metro
  • Marina Bay i ogrody
  • Wyspa Sentosa
  • Chinatown, Little India, Kampong Glam
  • Karta Tourist Pass - ogromna zaleta

Minusy

  • Bilety do metra płatne gotówką
  • Ogólnie - wysoki styl życia