Azja na spontanie | Wiking i Wilkołak w podróży po Azji
Opis Azja na spontanie | Wiking i Wilkołak w podróży po Azji
Wyszukiwarka treści

Azja na spontanie

Azja to fascynujący świat kontrastów, bogatej historii i niezwykłych krajobrazów. Bogaty w miejsca, w których obecność jest niezwykłym doświadczeniem, pełnym niespodzianek, wyzwań i niezapomnianych wrażeń.

Podróże do Azji w latach 2015-2017 były dla nas zetknięciem z kompletnie nowym światem. Choć świadomi odmienności Azji Południowo-Wschodniej, wybraliśmy się tam bez przygotowania - były to jednak wyjazdy bardzo udane, na bazie których opracowaliśmy własne metody podróży. Dla nas Azja po raz pierwszy była niemal jak film z pogranicza fantasy.

Rejs po archipelagu Phi Phi

Rejs po archipelagu Phi Phi

Takich wysepek na świecie są pewnie miliony, ale archipelag Ko Phi Phi pozostanie dla mnie wyjątkowy, dlatego że to pierwszy raz, gdy widziałem tak czystą wodę i śnieżnobiały piasek.
Ao Nang i Phi Phi

Ao Nang i Phi Phi

Jednym z ważniejszych miejsc na zachodnim wybrzeżu Tajlandii są położone nad Morzem Andamańskim miejscowości Krabi i Ao Nang.
Świątynie Bangkoku

Świątynie Bangkoku

Bangkok to potężna metropolia usiana świątyniami. Niektóre to ogromne kompleksy, inne tylko mały budyneczki, ale wszystkie - bez wyjątku - są dziełami sztuki.
Bangkok

Bangkok

Bangkok, to licząca ponad 8 milionów ludzi, ale właściwie wszystko co chciałem zobaczyć za pierwszym razem znajduje się właśnie w ścisłym centrum.
Świątynie na Bali

Świątynie na Bali

Bali jest wyspą, gdzie przemożny wpływ ma hinduizm. Kult Buddy jest tu jednak bardzo mocny i w każdym zakątku wyspy znajdują się wyjątkowe na swój sposób świątynie.
Bali na gorąco

Bali na gorąco

Drugą miejscówką na Bali był Seminyak, gdzie znajduje się wiele hoteli, a turystyka kwitnie. Niemniej jest luźniej na ulicach, a szerokie plaże oceanu niemal puste.
Ubud - duchowa stolica Bali

Ubud - duchowa stolica Bali

Zacznijmy od tego, że ta mała owiana legendą, niemal mityczna wyspa, znajduje się tuż na wschód za indonezyjską Jawą - bo to również wyspa należąca do tego ogromnego kraju.
Jawa - stolice i świątynie

Jawa - stolice i świątynie

Indonezja to wyspiarskie państwo składające się z ponad 17000 wysp, na szerokości ponad 5000 kilometrów i znajduje się aż w trzech strefach czasowych.