07-03-2018

#010 - Wiking i Wilkołak w Poznaniu, dzień drugi

Autor: Wojtek (Wiking)
Poznańska Fara
Fot. Sebastian (Wilkołak)

Stolica Wielkopolski zachwyca wieloma zabytkami. Jednak naszą szczególną uwagę podczas wycieczki do Poznania skupiły kościoły.

Sakralny Poznań jest bogaty wielowiekową historię, która łączy się m.in. z Bazyliką Archikatedralną św. Piotra i św.Pawła oraz Farą. Postanowiliśmy oczywiście zajrzeć do zabytkowych kościołów Poznania. Podziwialiśmy ich wnętrza, które robią niesamowite wrażenie.  

Fara, czyli Bazylika Matki Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny w Poznaniu dosłownie zaskoczyła nas pięknymi zdobieniami. Jeden z najpiękniejszych barokowych kościołów w Europie ma w swoim wnętrzu wyjątkowo ładne dekoracje sztukatorskie pochodzące z 1700 roku. Nad kolumnami z czerwonego marmuru znajdują się figury apostołów i czterech Ojców Kościoła. W świątyni dużo jest różnego rodzaju zdobień przedstawiających postacie i rzeczy, od aniołów po owoce. Nie można pominąć zabytkowych organów Fridricha Ladegasta, zaprojektowanych przez najlepszego organmistrza Europy końca XIX wieku. 

Prawdziwe emocje w trakcie zwiedzania kościołów w Poznaniu z pewnością zrobiła na nas Bazylika Archikatedralna św. Pawła i św. Piotra na Ostrowie Tumskim. Ogromne wnętrza, przygaszone światła...piękne. To miejsce wyjątkowe z kilku powodów. To tutaj są miejsca pochówku pierwszych władców Polski, to tutaj najpewniej miał miejsce chrzest Mieszka I. 

Katedra ma 72 metry długości i 36 metrów szerokości i uchodzi za jedną z najstarszych w Polsce.

Wycieczka do Poznania bez odwiedzenia wspomnianych po prostu nie ma sensu. Warto poznać kawałek naszej wspólnej historii.

Zapraszamy do Poznania! :)


Media

Wiking i Wilkołak w Poznaniu, dzień drugi
Spoiled Lizard Productions

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Udostępnij

Wojtek (Wiking)
Wojtek (Wiking)

Miłośnik chodzenia po górach, dążący do celu, tradycjonalista i typ człowieka wrażliwego.
Spokojny podróżnik, który uwielbia naturę i jej piękne oblicze. Na wielkich przestrzeniach czuje się komfortowo, do tego lubi patrzeć na duże budowle, prawdziwy skyscraper lover :)
W Polsce mieszka w małej miejscowości bardzo blisko morza.

Komentarze

  • Selfie-1.jpg
  • skalne-1.jpg
  • Darlowo-8.jpg
  • wawa-wojtek.jpg
  • morze-sebek.jpg
  • bratyslawa.jpg
  • Darlowo-6.jpg
  • Slupsk-1.jpg
  • slawno.jpg
  • Darlowo-2.jpg

 

Formularz kontaktowy

W przypadku uwagi lub pomysłu wypełnij poniższe pola i naciśnij przycisk "wyślij wiadomość".

©2017 Z butami przez świat.

Wszelkie bilety i hotele dawno zabookowane.
Ale prawa do tekstów, fotek i filmów zastrzeżone.

Polityka prywatności