27-09-2017

#003 - Wiking i Wilkołak w Darłowie

Autor: Wojtek (Wiking)
Port w Darłowie
Fot. Wojtek (Wiking)

Śpiew mew i ten niezapomniany zapach morza…

Takim akcentem powitało nas w sierpniu Darłowo.

To niemal 14 tysięczne miasto położone nad Morzem Bałtyckim w ostatnich latach błyskawicznie się rozbudowuje. Świadczą o tym wyrastające jak grzyby po deszczu kolejne apartamentowce, takie jak chociażby kompleks Marina Royale przy darłowskim porcie.

Nadmorski kurort położony w powiecie sławieńskim jest w czasie wakacji oblegany przez turystów. 

To na co trzeba zwrócić uwagę będąc w Darłowie to m.in. dobrze zachowany rynek miejski. Naokoło niego są rzędy kamienic, które nie zostały zniszczone podczas II Wojny Światowej. Na placu znajduje się fontanna z 1919 roku, na której szczycie jest figura rybaka. Na fontannie są też cztery tablice przedstawiające wydarzenia z historii miasta.

Jednym z wyjątkowo ładnych budynków Darłowa jest miejski ratusz. Ciekawostką jest to, że dawniej w jego miejscu były hale kupieckie. W mieście można też zobaczyć zabytkową bramę przejazdową.

Jednak takim centralnym punktem Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich. Jego budowa rozpoczęła się w XIV wieku. Ma on długą historię. Niegdyś był rezydencją króla Skandynawii Eryka Pomorskiego. W zamku są bardzo ciekawe ekspozycje z całego regionu.

Na uwagę zasługuje również kościół Matki Bożej Częstochowskiej. W obiekcie można zobaczyć sarkofag Eryka Pomorskiego. W kościele jest też renesansowa ambona i barokowy krucyfiks.

Innym także istotnym punktem na mapie Darłowa jest jedyny w Polsce most rozsuwany. Znajdująca się obok wieża sterownicza jest nietypowa, bo może kojarzyć się UFO :)

Jednak Darłowo to nie tylko ujmujące zabytki. W trakcie lata miasto obfituje w różnego rodzaju wydarzenia. W pobliżu portu funkcjonuje osada historyczna.

Miasto słynie z pomysłowości swoich władz. Co rusz powstają nowe oryginalne miejsca, które są oczywiście stworzone  z pożytkiem dla ludzi i jak się okazuje zwierząt.

Będąc w Darłowie polecamy Wam przejść się na molo o zachodzie słońca. Tam jest pięknie!


Media

Wiking i Wilkołak w Darłowie
Spoiled Lizard Productions

Galeria


Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Udostępnij

Wojtek (Wiking)
Wojtek (Wiking)

Miłośnik chodzenia po górach, dążący do celu, tradycjonalista i typ człowieka wrażliwego.
Spokojny podróżnik, który uwielbia naturę i jej piękne oblicze. Na wielkich przestrzeniach czuje się komfortowo, do tego lubi patrzeć na duże budowle, prawdziwy skyscraper lover :)
W Polsce mieszka w małej miejscowości bardzo blisko morza.

Komentarze

  • Swieradow-2.jpg
  • Katowice-1.jpg
  • skalne-1.jpg
  • Darlowo-3.jpg
  • sciezka-koronami-1.jpg
  • Darlowo-8.jpg
  • kamerka-1.jpg
  • wawa-wojtek.jpg
  • wroclaw-glowny.jpg
  • Selfie-1.jpg

 

Formularz kontaktowy

W przypadku uwagi lub pomysłu wypełnij poniższe pola i naciśnij przycisk "wyślij wiadomość".

©2017 Z butami przez świat.

Wszelkie bilety i hotele dawno zabookowane.
Ale prawa do tekstów, fotek i filmów zastrzeżone.

Polityka prywatności