Tak wiele do zobaczenia, tak mało czasu. Dlatego trzeba sobie postawić jakieś cele. Poza Europę wybieramy się chętnie, ale za cel obieramy miejsca, które są mniej znane. 

Azja Południowo-Wschodnia (nazwa stosowana na określenie regionu Azji obejmującego Półwysep Indochiński i Archipelag Malajski wraz z Filipinami - my wliczamy do niego również Indonezję) to region, który nas fascynuje od wielu lat.

Filipiny (data wyjazdu: piątek, 01 listopad 2019 r.)

Podróż na Filipiny była głównym celem wyprawy do Azji w 2019 roku. Na wyspach spędziliśmy w sumie 11 dni. Szlak, który sobie obraliśmy prowadził do środkowej części kraju zwanego Visayas i zrzeszającego mniejsze wyspy między Luzonem i Mindanao. 

Zobacz relację »

Singapur (data wyjazdu: wtorek, 29 październik 2019 r.)

Singapur, jako państwo-miasto zachwyca nowoczesnymi rozwiązaniami, pomysłowością i rozmachem. Jego symbolem jest pół ryba, pół lew, a najbardziej rozpoznawalnym miejscem hotel z najdłuższym odkrytym basenem na ostatnim piętrze i futurystyczne ogrody.  To miejsce bezpieczne i przyjazne wielu kulturom, które cechuje duży pluralizmem religijny, a główną grupą etniczną są Chińczycy.

Zobacz relację »

 Bliski Wschód to jak na razie najłatwiej dostępna część największego kontynentu. Można się tutaj dostać bezpośrednim lotem z Polski trwającym tylko godzin.  W tym roku eksplorujemy dość intensywnie. W 2019 roku odwiedziliśmy Izrael i Turcję. 

Izrael (data wyjazdu: poniedziałek, 28 styczeń 2019 r.)

Ejlat to słoneczny zakątek świata. Ciepło jest tutaj przez 365 dni w roku. W dodatku jest to miejsce, wbrew wszelkim opiniom, bardzo bezpieczne. Każdy komu zamarzy się zimą choć odrobinę lata powinien odwiedzić Izrael. W podróż na południe Izraela można się wybrać z biurem podróży lub samodzielnie. Kierunek, który jest zdecydowanie polecany to nadmorski Ejlat - najdalej położone na południe miasto Izraela.

Zobacz relację »

Turcja (data wyjazdu: sobota, 15 czerwiec 2019 r.)

Tegoroczny czerwcowy urlop był wielką niewiadomą. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni, jaki kierunek wybierzemy. Wcześniej sporządzona lista zawierała możliwe destynacje - Rimini we Włoszech, Rodos lub Korfu w Grecji, Złote Piaski w Bułgarii,Tunezja (bliżej nieokreślona lokalizacja w pobliżu stolicy), Szarm el-Szejk w Egipcie i w końcu Turcja… którą skreśliliśmy już na początku eliminacji.  Okazało się jednak, że Turcja była doskonałym wyborem. Dlaczego? Przeczytajcie naszą relację.

Zobacz relację »

Jordania (data wyjazdu: poniedziałek, 20 styczeń 2020 r.)

W grudniu na spontanie kupiliśmy bilety do Jordanii nie będąc jeszcze świadomym kursu dinara, ani ogólnych kosztów życia w tym kraju, co następnie zaowocowało sporą niespodzianką, gdy w końcu zorientowaliśmy się, że nie będzie to tani wyjazd.  Mimo wszystko postanowiliśmy sprawić, aby była to niezapomniana podróż o charakterze budżetowym. Pomimo tak odmiennej kultury porozumienie się z mieszkańcami Jordanii wcale nie było trudne, a wrażenia naprawdę niezapomniane. Śmiało możemy powiedzieć, że miejsca, które odwiedziliśmy przerosły nasze oczekiwania, a to naprawdę rzadko się zdarza. 

Zobacz relację »

Pozostałe cele w Azji

 1. Indonezja
 2. Tajlandia
 3. Kambodża
 4. Wietnam
 5. Laos
 6. Mjanma
 7. Tajwan
 8. Korea Południowa
 9. Japonia
 10. Chiny

 

 Afryka - tutaj nas jeszcze nie było, ale to chyba kwestia czasu, skoro staliśmy na granicy izraelsko-egipskiej, było to zaledwie 230 km od tego Czarnego Lądu.

Cele w Afryce

 1. RPA
 2. Madagaskar
 3. Namibia
 4. Egipt
 5. Tunezja
 6. Maroko
 7. Kenia

ostatnia modyfikacja: N, 24-11-2019 r.

Udostępnij

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal

Zapisz się na Newsletter

Podsyłamy, gdy pojawi się nowy tekst lub film.
Nie spamujemy, mailing wysyłamy nie częściej niż raz w tygodniu.