Tak wiele do zobaczenia, tak mało czasu. Dlatego trzeba sobie postawić jakieś cele. Poza Europę wybieramy się chętnie, ale za cel obieramy miejsca, które są mniej znane. 

Azja Południowo-Wschodnia (nazwa stosowana na określenie regionu Azji obejmującego Półwysep Indochiński i Archipelag Malajski wraz z Filipinami - my wliczamy do niego również Indonezję) to region, który nas fascynuje od wielu lat.

Singapur (data wyjazdu: wtorek, 29 październik 2019 r.)

Singapur, jako państwo-miasto zachwyca nowoczesnymi rozwiązaniami, pomysłowością i rozmachem. Jego symbolem jest pół ryba, pół lew, a najbardziej rozpoznawalnym miejscem hotel z najdłuższym odkrytym basenem na ostatnim piętrze i futurystyczne ogrody.  To miejsce bezpieczne i przyjazne wielu kulturom, które cechuje duży pluralizmem religijny, a główną grupą etniczną są Chińczycy.

Zobacz relację »

Filipiny (data wyjazdu: piątek, 01 listopad 2019 r.)

Podróż na Filipiny była głównym celem wyprawy do Azji w 2019 roku. Na wyspach spędziliśmy w sumie 11 dni. Szlak, który sobie obraliśmy prowadził do środkowej części kraju zwanego Visayas i zrzeszającego mniejsze wyspy między Luzonem i Mindanao. 

Zobacz relację »

Bliski Wschód to jak na razie najłatwiej dostępna część największego kontynentu. Można się tutaj dostać bezpośrednim lotem z Polski trwającym tylko godzin.  W tym roku eksplorujemy dość intensywnie. W 2019 roku odwiedziliśmy Izrael i Turcję. 

Jordania (data wyjazdu: poniedziałek, 20 styczeń 2020 r.)

W grudniu na spontanie kupiliśmy bilety do Jordanii nie będąc jeszcze świadomym kursu dinara, ani ogólnych kosztów życia w tym kraju, co następnie zaowocowało sporą niespodzianką, gdy w końcu zorientowaliśmy się, że nie będzie to tani wyjazd.  Mimo wszystko postanowiliśmy sprawić, aby była to niezapomniana podróż o charakterze budżetowym. Pomimo tak odmiennej kultury porozumienie się z mieszkańcami Jordanii wcale nie było trudne, a wrażenia naprawdę niezapomniane. Śmiało możemy powiedzieć, że miejsca, które odwiedziliśmy przerosły nasze oczekiwania, a to naprawdę rzadko się zdarza. 

Zobacz relację »

Turcja (data wyjazdu: sobota, 15 czerwiec 2019 r.)

Tegoroczny czerwcowy urlop był wielką niewiadomą. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni, jaki kierunek wybierzemy. Wcześniej sporządzona lista zawierała możliwe destynacje - Rimini we Włoszech, Rodos lub Korfu w Grecji, Złote Piaski w Bułgarii,Tunezja (bliżej nieokreślona lokalizacja w pobliżu stolicy), Szarm el-Szejk w Egipcie i w końcu Turcja… którą skreśliliśmy już na początku eliminacji.  Okazało się jednak, że Turcja była doskonałym wyborem. Dlaczego? Przeczytajcie naszą relację.

Zobacz relację »

Izrael (data wyjazdu: poniedziałek, 28 styczeń 2019 r.)

Ejlat to słoneczny zakątek świata. Ciepło jest tutaj przez 365 dni w roku. W dodatku jest to miejsce, wbrew wszelkim opiniom, bardzo bezpieczne. Każdy komu zamarzy się zimą choć odrobinę lata powinien odwiedzić Izrael. W podróż na południe Izraela można się wybrać z biurem podróży lub samodzielnie. Kierunek, który jest zdecydowanie polecany to nadmorski Ejlat - najdalej położone na południe miasto Izraela.

Zobacz relację »

Pozostałe cele w Azji

Azja Południowo wschodnia: Kambodża, Wietnam, Laos, Mjanma. Byliśmy już w Indonezji i Tajlandii, ale trzeba wrócić i zrobić dobrą dokumentację ;)
Chcemy także zobaczyć: Tajwan, Korea Południowa, Japonia, Chiny.

 

Afryka - pierwsze kraje Czarnego Lądu odwiedzone! To był udany 2020 rok, kiedy odwiedziliśmy kraje Afryki zachodniej i północnej. 

Tunezja (data wyjazdu: piątek, 04 wrzesień 2020 r.)

Djerba - to najważniejsza wyspa Tunezji, zwana również śródziemnomorskimi Karaibami. Raj turystyczny, który może pochwalić się wieloma atrakcjami, głównie związanymi z antycznymi ruinami i berbejską tradycją. 

Zobacz relację »

Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania (data wyjazdu: sobota, 18 lipiec 2020 r.)

Ten urlop miał się odbyć w czerwcu, gdyż jak co roku wybieramy się na Last Minute na początku sezonu, aby uniknąć dużych tłumów. Los chciał inaczej, ale akurat w temacie unikania tłumów możemy coś powiedzieć również na przykładzie tego wyjazdu.

Zobacz relację »

Gambia (data wyjazdu: piątek, 06 marzec 2020 r.)

Do Gambii polecieliśmy w marcu 2020 z Rainbow Tours. Był to jeden z ostatnich turnusów przed przerwą. Spędziliśmy 7 dni w mieście Serrekunda w hotelu Bamboo Garden. Wycieczkę All Inclusive kupiliśmy w ramach oferty Last Minute. 

Zobacz relację »

Co jeszcze chcemy zobaczyć w Afryce

Na północy: Egipt, Maroko, Algieria.
Pas środkowy: na pewno kilka państw!
Na południu: RPA, Namibia, Madagaskar

ostatnia modyfikacja: 2020-09-26 r.

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal