Od Europy mniejsza jest tylko Australia, jest to jednak nasz dom i miejsce, w którym możemy więcej czasu poświęcić na szczegółowe zwiedzanie z uwagi na mniejsze odległości. Europę możemy zwiedzać w skali mikro i makro.

Zrealizowane przez nas cele wycieczkowe to m.in.: 

Wycieczka: Serce Polskiego Wybrzeża (data wyjazdu: czwartek, 21 maj 2020 r.)

Powiat sławieński, zwany Sercem Polskiego Wybrzeża, to kraina skarbów przyrody, złożona z wielu mikroklimatów. Na każdym kroku można spotkać niesamowite widoki, bajeczne krajobrazy i zabytki historii. W całym skorzystamy z szerokiej oferty atrakcji kulturalnych i rozrywkowych.

Zobacz relację »

Wycieczka: Kudowa-Zdrój (data wyjazdu: piątek, 27 grudzień 2019 r.)

Malowniczo położona, u podnóża Gór Stołowych Kudowa-Zdrój oferuje wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich jest m.in. jedyna w Polsce Kaplica Czaszek, zaprojektowany w stylu angielskim Park Zdrojowy, sanatoria i Skansen w dzielnicy Pstrążna. Podpowiadamy jak wypocząć i co warto zwiedzić w tym górskim miasteczku.

Zobacz relację »

Wycieczka: Strzelin (data wyjazdu: niedziela, 29 wrzesień 2019 r.)

Strzelin słynie z największego kamieniołomu w Europie. Jest bogaty w zabytki architektury romańskiej. Dziś, po latach ciężkiej pracy wielu ludzi odzyskuje blask i staje się popularnym kierunkiem turystycznym.

Zobacz relację »

Wycieczka: Krotoszyn (data wyjazdu: niedziela, 15 wrzesień 2019 r.)

Krotoszyn to miasto z polską tradycją i kulturą, z zabytkowymi kamienicami, drewnianymi kościołami oraz jednym z najładniejszych ratuszy w Polsce.  Zwiedzanie Krotoszyna to świetny pomysł na weekendową wycieczkę, podczas której dowiemy się m.in. jak burzliwe były losy miasta liczącego dziś niemal trzydzieści tysięcy mieszkańców. Tutaj ceni się szacunek, przywiązanie do tradycji i przyjaźń, która zawsze pomagała pokonać wszelkie trudności.

Zobacz relację »

Wycieczka: Nowa Ruda (data wyjazdu: sobota, 31 sierpień 2019 r.)

Malowniczo położone miasto zaledwie około 10 km od granicy z Czechami, 23 km od Kłodzka i 80 km od Wrocławia. Miejscowość znajduje się w Sudetach, pomiędzy czterema pasmami górskimi: Sowimi, Bardzkimi, Suchymi i Stołowymi.  Górnicze niegdyś miasto słynie ze znajdującej się tutaj kopalni węgla kamiennego, która dziś jest prywatną placówką muzealną z ciekawym programem zwiedzania.

Zobacz relację »

Wycieczka: Świdnica (data wyjazdu: sobota, 17 sierpień 2019 r.)

Dolny Śląsk to bogactwo zamków, pałaców, kościołów, pięknych kamienic, czy klimatycznych uliczek - jednym z najciekawszych miejsc tego regionu jest Świdnica, zwana perłą baroku. To historyczne miasto o ponad 750-letniej tradycji i wielu cennych zabytkach może pochwalić się bardzo dobrze zachowaną zabudową. Zwiedzić możemy m.in. przepiękny rynek, największy drewniany kościół na świecie i katedrę z jedną z największych wież w Europie.

Zobacz relację »

Wycieczka: Kłodzko (data wyjazdu: sobota, 03 sierpień 2019 r.)

Gdy słyszymy “Kłodzko” od razu myślimy “Twierdza”, ale jak to zwykle bywa - jest to jedna z wielu atrakcji miasta. Pochodząca z przełomu XVII-XVIII wieku instalacja obronna dominuje krajobraz okolicy. Warto wdrapać się na jej tarasy w pierwszej kolejności, aby zobaczyć co jeszcze będziemy zwiedzać podczas tej wycieczki. 

Zobacz relację »

Wycieczka: Děčín (data wyjazdu: niedziela, 21 kwiecień 2019 r.)

Współczesny Děčín, to miasto powstałe w 1942 roku, właśnie wtedy miejscowość położona na prawym brzegu wchłonęła miasto o nazwie Podmokly. Dziś są tu dwa rynki i dworce kolejowe. Miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym, który potrafi zaskoczyć nawet wybrednych turystów - blisko tu do Gór Połabskich, Czeskiej Szwajcarii i słynnej Prawczickiej Bramy, ale nie znaczy to, że w samym mieście nie ma co robić - można się zdziwić!

Zobacz relację »

Wycieczka: Liberec i Jablonec nad Nysą (data wyjazdu: sobota, 20 kwiecień 2019 r.)

Do Jablonca nad Nysą trafiliśmy zupełnie przez przypadek, albo jak kto woli - nieporozumienie. Planowaliśmy nocleg w Libercu, ale dzień przed wyjazdem wolny był tam tylko hotel z noclegami za około 900 zł, dlatego rozsądnie było poszukać miejsca gdzieś niedaleko. Podczas żmudnych poszukiwań noclegów przez internet przypomniała mi się historia o specjalnej linii tramwajowej łączącej Liberec z Jabloncem, po której co kwadrans kursował tramwaj nr 11. W ten oto sposób odbyliśmy nieoczekiwaną wycieczkę po dwóch związanych żelazną nitką miastach kraju libereckiego w północnych Czechach.  

Zobacz relację »

Wycieczka: Prawczicka Brama (data wyjazdu: poniedziałek, 22 kwiecień 2019 r.)

Brama Prawczicka (cz. Pravčická brána) to największa naturalna brama skalna w Europie. Jej szerokość to 26,5 metra, a wysokość 21 metrów od podstawy. Z otaczającym ją parkiem w całości leży na terenie Czech, zaledwie 15 km od miejscowości Děčín. Jest to najbardziej rozpoznawalny obiekt Szwajcarii Czeskiej. Brama składa się z dwóch skał. Górna półka skalna jest częścią większego masywu skalnego opartego na słupie tworzącym podporę. Tak zaklinowane skały są wyjątkowo odporne na działania korozyjne przyrody.

Zobacz relację »

Wycieczka: Ostrawa (data wyjazdu: poniedziałek, 01 maj 2017 r.)

Ostrawę odwiedziliśmy 1 maja, podczas pobytu w Cieszynie - był to wyjazd spontaniczny. Kiedy u nas Święto Pracy – tam względny ruch. To był udany wypad, bo mieliśmy naprawdę dobrą letnią pogodę. Ostrawa jest bardzo spoko. Ciekawe miasto z zabytkową starówką i wieloma zabytkami. Oczywiście bardzo dobre jedzenie i wyborne piwo.

Zobacz relację »

Ponadto na liście mamy (część zrealizowana)

 1. Skalne miasto - Adršpašské skály + Stezka korunami stromů
 2. Červenohorské Sedlo a Jeseník
 3. Wysoki Jesionik
 4. Český Těšín
 5. Góra Pradziad
 6. Szwajcaria Saksońska
 7. Drezno
 8. Budziszyn
 9. Miśnia
 10. Czeski Raj
 11. Hradec Králové
 12. Pardubice
 13. Bieszczady
ostatnia modyfikacja: 2020-07-15 r.

Wesprzyj nas!

Patronite
PayPal